خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11748
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۶
استاندار سیستان و بلوچستان:

ارتقای مسیر ایرانشهر مهرستان به رونق تجارت و مبادلات مرزی منجر می‌شود

ارتقای مسیر ایرانشهر مهرستان به رونق تجارت و مبادلات مرزی منجر می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ارتقای مسیر ایرانشهر- مهرستان به راه اصلی علاوه بر تسهیل ارتباطات منطقه‌ای، در رونق تجارت و تبادلات مرزی استان از طریق مرز سراوان بسیار مهم است.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در بازدید از ابنیه‌ی راه ایرانشهر-مهرستان با اشاره به روند پیشرفت پروژه اظهار داشت: این مسیر در تسهیل حمل‌ونقل و توسعه فعالیت‌های تجاری داخلی و مرزی مهم است.

وی با تأکید بر ضرورت پیگیری تأمین اعتبارات پروژه از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور افزود: تلاش شود تا تحت هر شرایط اجرای پروژه‌ها دچار ایستایی نشود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به گزارش پیمانکار مجری و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جنوب این استان در خصوص زمان آغاز و روند تخصیص اعتبارات پروژه ضمن قدردانی از تلاش پیمانکار بر پیگیری و پرداخت مطالبات پیمانکار تأکید کرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جنوب سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید با اشاره به حجم تردد و نقش مسیر ایرانشهر - مهرستان در کاهش بار ترافیکی سایر مسیرهای منطقه گفت: باوجود اعتبار اندک، پیشرفت پروژه شتاب خوبی داشته و از حسن همکاری پیمانکار قدردانی کرد.

جلال‌الدین قادری با اشاره به اینکه تکمیل این جاده مستلزم اجرای ۵۰ پل در طول مسیر است افزود: با ساخت و ارتقای این راه‌به‌راه اصلی، کمک اساسی و ارزشمندی در زندگی مردم به‌ویژه روستاهای فراوان منطقه در افزایش تولید محصولات کشاورزی و به بازار رسانی و بهره‌گیری از ثمره تلاششان خواهد شد.

مسیر ایرانشهر- مهرستان ۱۲۰ کیلومتر است که ۶۰ کیلومتر آن در محدوده دهستان ابتر شهرستان ایرانشهر قرارگرفته. این مسیر برای دسترسی مردم شهرستان‌های ایرانشهر، سرباز، لاشار، فنوح، بمپور و دلگان به مرز از طریق شهرستان سراوان بسیار مؤثر بوده و علاوه بر دسترسی آسان و کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل و حوادث جاده‌ای در کاستن از بار ترافیکی برخی محورهای پرتردد ازجمله ایرانشهر- خاش و خاش- سراوان، بسیار مؤثر است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha