خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11750
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۴۲ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

۴۲ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند
هاشمی شهری با بیان اینکه هدف‌گذاری انجام واکسیناسیون بالای ۷۰ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان بوده گفت: متأسفانه به دلیل عدم مراجعه برخی از افراد هم‌اینک جمعیت واکسینه شده در سطح استان در نوبت اول ۴۲ درصد و نوبت دوم ۲۰ درصد است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با بیان اینکه بهترین کار در شرایط کنونی رساندن پوشش گسترده واکسیناسیون به درصد قابل‌قبول است اظهار داشت: از مردم درخواست می‌کنیم به شایعات پیرامون واکسن کرونا توجه نکنند و برای تزریق این واکسن مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش واردات و تولید داخلی واکسن محدودیتی درزمینهٔ واکسن کرونا نداریم افزود: افرادی که در خانواده‌شان افراد بالای ۶۰ سال دارند و توانایی مراجعه به مراکز واکسیناسیون برای دریافت این واکسن را ندارند به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشت منطقه‌شان اطلاع دهند تا برای واکسیناسیون آنان در منزل اقدام کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان خاطرنشان کرد: تمامی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان برای حضور در برنامه‌های آموزشی و درمانی ملزم به تزریق واکسن هستند.

به گفته وی با افزوده شدن ۱۳۲ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان؛ شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۳ هزار و ۹۵۴ نفر رسید.

هاشمی شهری افزود: به دلیل رعایت ۵۸ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در سیستان و بلوچستان شاهد هستیم این استان جزو سه استان نخست کشور با کمترین درصد رعایت پروتکل‌هاست.

وی ادامه داد: در دوره‌های قبل ۷۰ درصد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اختصاص داشت که هم‌اینک به ۴۰ درصد رسیده بطوریکه در مناطق جنوبی استان شاهد افزایش مبتلایان هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزاری دورهمی‌ها، تجمعات، استفاده از کولرگازی و اسپیلت در کنار گرمای هوا را از عوامل مؤثر در افزایش موارد ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

وی استقبال کم افراد بالای ۷۰ سال سیستان و بلوچستان از واکسیناسیون کرونا را از معضلات این استان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه بیشترین درصد فوتی‌های کرونا در افراد بالای ۶۵ سال استان رخ می‌دهد ضروری است از همه ظرفیت‌ها ازجمله علمای اهل سنت و تشییع و رسانه‌ها برای ترغیب افراد استفاده کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha