خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11758
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۷
معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

بزرگترین بیمارستان مادر و کودک کشور در ایرانشهر در حال ساخت است

بزرگترین بیمارستان مادر و کودک کشور در ایرانشهر در حال ساخت است
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بزرگترین بیمارستان مادر و کودک کشور با ١۴۵ تخت بستری، ۶ هزار مترمربع مساحت و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در ۲ طبقه در این شهرستان در حال ساخت است.

به گزارش اس.بی پرس، احمد بامری معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حاشیه بازدید از روند ساخت بیمارستان کودک و مادر ایرانشهر اظهار داشت: با بهره‌برداری از این مرکز می‌توان گام بزرگی در حوزه ارتقای شاخص درمان در این منطقه برداشت.

وی با بیان اینکه تاکنون برای ساخت این بیمارستان بیش از ٣۵٠ میلیارد ریال هزینه شده افزود: برای تکمیل این پروژه ملی هیچ‌گونه محدودیت مالی وجود ندارد و تحولی عظیم در حوزه درمان جنوب شرق کشور ایجاد خواهد کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطرنشان کرد: پروژه بیمارستان مادر و کودک این شهرستان پس از بهره‌برداری مرکز پایلوت سازمان بهداشت جهانی در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی اظهار داشت: این پروژه هم‌اینک در مرحله اجرای نمای بیرون، کاشی و سرامیک داخل و اجرای تأسیسات است و تلاش می‌شود دهه فجر سال جاری این پروژه ملی به بهره‌برداری برسد.

بامری با بیان اینکه بیشترین آمار مادران باردار و زایمان در کشور در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است گفت: راه‌اندازی این مرکز درمانی در ایرانشهر باعث افزایش شاخص‌های کیفی در حوزه زنان و زایمان، کودکان و سلامت مادران باردار کشور و جنوب شرق خواهد شد.

وی تصریح کرد: هم‌اینک بیش از ۶٠ نفر از جوانان جویای کار ایرانشهری در بخش‌های ساخت‌وساز و تأسیسات این پروژه مشغول بکار هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha