خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11759
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۲۴ هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۲۴ هزار نفر گذشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۰۱ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته فوت ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت‌نشده است.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۶۷ بیمار حاد تنفسی و ۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: ازآنجایی‌که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری است شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ کمبودی در داروهای ضدویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

هاشمی شهری بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام‌شده واکسیناسیون از میزان مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به‌شدت کاسته و روند فعلی کاهشی موارد مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha