خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11761
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۲:۳۵
رئیس جهاد کشاورزی:

بسیج در اجرای طرح‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان مشارکت می‌کند

بسیج در اجرای طرح‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان مشارکت می‌کند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: به‌منظور تسریع در اجرای طرح‌های کشاورزی استان به‌زودی تفاهم‌نامه مشترک بین این سازمان و سپاه سلمان برای بهره‌گیری از ظرفیت بسیج منعقد خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی نیکبخت روز پنجشنبه در نشست مشترک با فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بخش کشاورزی به‌عنوان متولی امنیت غذایی کشور به دلیل عدم وابستگی و چسبندگی به سرمایه‌های کلان و ارز همواره از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در استقلال و خودکفایی کشور نقش بسزایی داشته و دارد.

وی افزود: تکیه‌بر ظرفیت‌ها و استعدادهای بخش کشاورزی منطقه می‌تواند در مسیر توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان تأثیرگذار باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به همکاری و مشارکت سپاه و بسیج در تسریع اجرای طرح‌های بخش کشاورزی اظهار داشت: تمرکز ظرفیت‌های مشترک سازمان جهاد کشاورزی و سپاه و بسیج برای توسعه و محرومیت‌زدایی انشالله زمینه‌ساز تحول بخش کشاورزی خواهد شد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: با تمام توان و بهره‌مندی از سرمایه انسانی و توان فنی برای رفع محرومیت‌زدایی در کنار سازمان جهاد کشاورزی در همه زیر بخش‌ها خواهیم بود.

سردار احمد شفائی افزود: برای عملیاتی کردن طرح‌های مشترک به‌زودی تفاهم‌نامه منعقد و کار اجرا در اسرع وقت آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: هم‌اینک طرح‌هایی در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی، توسعه پرورش مرغ بومی، شتر داشتی، گلخانه‌ها، شیلات و آبزی‌پروری و طرح‌های آب وخاکی با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی، سپاه و بسیج در سطح استان در حال اجراست.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha