خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11762
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۰
معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان:

احیای کارخانه لبنیات در زهک برای صادرات ضروری است

احیای کارخانه لبنیات در زهک برای صادرات ضروری است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: احیای کارخانه تولید انواع لبنیات در زهک با توجه به نقش آن در اشتغال‌زایی، بهبود معیشت دامداران و صادرات به افغانستان ضروری است.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه روز پنجشنبه در کارگروه ستاد تسهیل سیستان و بلوچستان اظهار داشت: واحد تولید لبنیات سیستان سال‌ها پیش در ناحیه اقتصادی شهرستان زهک فعالیت خود را آغاز کرد و بعد به دلایلی دچار برخی مشکلات شده و راکد شد.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل فعالیت یک واحد تولیدی تکمیل زنجیره آن بخش است که با توجه به وجود فعالیت دامداران در سیستان احیای این کارخانه می‌تواند زنجیره تولید لبنیات را در استان تکمیل کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: کارخانه لبنیات زهک در صورت داشتن عملکردی خوب می‌تواند علاوه بر بازارهای داخلی بازار کشورهای همسایه را هم در اختیار گیرد که خود سبب ورود ارز به کشور می‌شود لذا این موضوع اهمیت احیای آن را بیشتر می‌کند.

وی افزود: این واحد تولید لبنیات بر اساس برآورد انجام‌شده برای دریافت ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به یکی از بانک‌های عامل معرفی شد که با توجه به نگاه مثبت بانک به این پروژه قرار است تسهیلات لازم در کمترین زمان ممکن با سود چهار درصد تأمین و جهت بازسازی و تکمیل خط تولید به این طرح پرداخت شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha