خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11778
۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۱:۳۴
ماندانا زنگنه:

200 واحد مرغداری در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

200 واحد مرغداری در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود
معاون امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و با توجه به تأمین آب موردنیاز، در حال حاضر حدود ٢٠٠ واحد مرغداری برای نقاط مختلف استان در شرف احداث است تحقق آن کمبودهای این محصول در استان را رفع می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه صبح امروز در نشست بررسی مهم‌ترین طرح‌های اقتصادی حوزه کشاورزی استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد؛ اظهار کرد: کشتارگاه‌های طیور زهک، زاهدان و ایرانشهر در سال گذشته احیا شدند و علاوه بر آن‌ها امسال هم کشتارگاه طیور در شهرستان خاش افتتاح و به این جمع افزوده شد.

معاون امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلات جدی استان نداشتن زیرساخت‌های لازم در تولید گوشت مرغ بود که بدین منظور دو اقدام اساسی و زیربنایی رفع ممنوعیت صدور مجوز احداث واحدهای مرغداری و احیای کشتارگاه‌های طیور استان در سال گذشته صورت گرفت که با اقدامات مذکور طی یک سال آینده، شاهد بهبود قابل‌توجهی در تأمین گوشت مرغ استان خواهیم بود.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و با توجه به تأمین آب موردنیاز، در حال حاضر حدود ٢٠٠ واحد مرغداری برای نقاط مختلف استان در شرف احداث است تحقق آن کمبودهای این محصول در استان را رفع می‌کند.

زنگنه افزود: ۷۰ درصد نیاز گوشت مرغ سیستان و بلوچستان از خارج استان تأمین می‌شد که با احیا این زنجیره وابستگی استان به مناطق کشور کاسته و رفع خواهد شد.

 

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha