خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11789
۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان:

آمادگی‌ها برای بحران توفان در پیش‌رو در بالاترین سطح باید انجام شود

آمادگی‌ها برای بحران توفان در پیش‌رو در بالاترین سطح باید انجام شود
بیجار گفت: نخستین چیزی که دارای اهمیت بوده جان شهروندان است ازاین‌رو تمام آمادگی‌ها برای بحران توفان حاره‌ای پیش‌رو در بالاترین سطح باید انجام شود.

به گزارش اس.بی پرس، منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست مدیریت بحران سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ما از ۲۴ ساعت گذشته بر اساس پیش‌بینی‌هایی که هواشناسی استان انجام داده در ۲ نقطه از منطقه بحث توفان را داریم یکی در شمال در حوزه سیستان که از امشب و فردا شب شروع می‌شود به مدت سه روز و پیش‌بینی‌ها بر این است که تا بیش از ۱۰۰ کیلومتر سرعت این توفان خواهد بود.

وی افزود: این موضوع باعث می‌شود که بحث ریزگرد‌ها مشکلاتی را برای مردم آنجا ایجاد کند به همین جهت جلسه ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان تشکیل و قرار شد اطلاع‌رسانی و اتخاذ تمهیدات لازم انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: پیرو جلسه ستاد مدیریت بحران در یکی ۲ ساعت آینده پیش‌بینی که برای احتمال قطعی آب یا برق یا موضوعات دیگری که بخواهد پیش بیاید آن را انجام دادیم و ابلاغ شد و ستاد مدیریت بحران هم تصمیم گرفت از نزدیک این موضوعات رصد و با تعدادی از مدیران تقسیم‌کار انجام شود.

وی با تأکید براینکه ستاد مدیریت بحران در شهرستان چابهار از امشب تا پایان این توفان تشکیل می‌شود گفت: خواهش من از تمام مردم سیستان و بلوچستان به‌ویژه مردم حوزه جنوب این استان این است که از تردد‌های غیرضروری خودداری و سعی کنند در منازل خود باشند تا این توفان برطرف و زمان آن بگذرد.

بیجار خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های رسمی و شورای هماهنگی مقابله با بحران انجام می‌شود و همگان توصیه‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی مختلف به مردم اعلام می‌شود را جدی گیرند تا بتوانیم از این حادثه بگذریم و اگر خدای‌ناکرده مشکلاتی به وجود آمد در کمترین زمان ممکن آن را حل کنیم.

وی ادامه داد: البته برای ما خیلی مهم است که این توفان خسارت جانی به‌هیچ‌وجه نداشته باشد و خسارت مالی در حداقل ممکن باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha