خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11797
۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۲۱:۳۱

ستاد مدیریت بحران کنارک به حالت آماده‌باش درآمد/ صیادان از رفتن به دریا خودداری کنند

ستاد مدیریت بحران کنارک به حالت آماده‌باش درآمد/ صیادان از رفتن به دریا خودداری کنند
فرماندار شهرستان کنارک گفت: با توجه به هشدار قرمز هواشناسی درباره طوفان (گلاب) در سواحل مکران ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع یا امدادرسانی در حوادث احتمالی در حالت آماده‌باش هستند.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدالدین یوسفی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کنارک، اظهار داشت: با توجه به هشدار قرمز هواشناسی درباره طوفان (گلاب) در سواحل مکران ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع یا امدادرسانی در حوادث احتمالی در حالت آماده‌باش هستند.

وی افزود: تمام مدیران تا پایان بحران در شهرستان حضورداشته باشند و بخشداران و دهیاران اطلاع‌رسانی به مردم و جهاد کشاورزی اطلاع‌رسانی به کشاورزان را در دستور کار خودشان قرار بدهند.

یوسفی افزود: همچنین تمامی صیادان از رفتن به دریا تا اطلاع ثانوی ممنوع هستند، شیلات جهت اطلاع‌رسانی تمامی قایق‌ها در سواحل این شهرستان به‌جای امن منتقل و لنج صیادی نکات ایمنی رعایت نمایند.

وی خاطرنشان کرد: اداره راه و شهرسازی با همکاری شرکت‌های خصوصی مستقر در شهرستان کنارک نسبت به ارسال دستگاه‌های لجستیک به مناطق موردنیاز شهرستان اقدام کنند.

فرماندار کنارک تمهیدات لازم و اطلاع‌رسانی توسط شیلات برای شناورها که در مسیر طوفان احتمالی قرار دارند جای امن هدایت داده شوند.

وی بر ضرورت پاکسازی معابر آبراهه‌ها و زیرگذرها قبل از شروع طوفان به مجموعه شهرداری تأکید کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha