خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11798
۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۲۱:۴۷

توفان حاره‌ای مدارس جنوب سیستان و بلوچستان را به تعطیلی کشاند

توفان حاره‌ای مدارس جنوب سیستان و بلوچستان را به تعطیلی کشاند
دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی مدارس جنوب این استان بر اثر توفان حاره‌ای خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، از دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، با توجه به اخطار سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت توفان حاره‌ای «شاهین» در جنوب استان و بنا بر تصمیم ستاد مدیریت بحران این استان، مدارس شهرستان‌های کنارک، چابهار و دشتیاری فردا شنبه ۱۰ مهر تعطیل اعلام شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات برای مقابله با توفان در جنوب استان گفت: قطعاً محدودیت تردد را در طول جاده‌ها خواهیم داشت ساکنان مناطق جنوبی هم از خروج از منازل، حضور در مناطق پرخطر و اتراق در اطراف رودخانه‌ها خودداری کنند تا حادثه‌ای پیش نیاید.

علیرضا شهرکی افزود: امکانات، ماشین‌آلات و عدوات موردنیاز اقداماتی بحران توسط دستگاه‌های اجرایی به منطقه منتقل‌شده و مدیران اجرایی هم در همان محل وقوع توفان مستقر هستند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌ها برای روستاهایی که در معرض سیل و توفان هستند دستور تخلیه است که توسط فرمانداران تنظیم و اقدام می‌شود افزود: نیروهای امدادی و خدماتی هم به‌صورت آماده‌باش در منطقه حضور دارند و به مردم اعلام کردیم امروز که فرصتی برای تأمین نان و مایحتاج عمومی آن هاست مراجعه و اقدام کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هم‌اینک وزش باد ناشی از طوفان وارد منطقه ما شده و در برخی از نقاط گزارش بارندگی داشتیم امشب سامانه اصلی ورود می‌کند و تا حداکثر یکشنبه از منطقه ما خارج خواهد شد.

وی بیان کرد: جلسه اضطراری امروز و فردا هم برگزار می‌شود و کار را در میدان رصد می‌کنیم و توصیه‌مان این است که مردم ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی نداشته باشند.

شهرکی تصریح کرد: دشتیاری، زرآباد، کنارک و چابهار مهم‌ترین شهرستان‌های در معرض خطر مستقیماً در ساحل هستند و چون طوفان دارای دامنه‌ای تا ۱۰۰ کیلومتری ساحل است قصرفند، فنوج، سرباز و راسک را هم تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha