خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11810
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۲:۱۷

تشکیل جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان

تشکیل جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان از تشکیل جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر بهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان، گفت: بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران و هشدار سطح قرمز هواشناسی درپی وقوع طوفان حاره‌ای در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری، کنارک، قصرقند، نیکشهر، سرباز، فنوج و پلان بلافاصله تمامی تیم‌های عملیاتی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر استان با بهره‌گیری از تجهیزات سبک، نیمه سنگین و سنگین امداد و نجات و خودرو‌های سبک و سنگین این جمعیت به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان بیان کرد: به‌منظور مدیریت و ساماندهی عملیات معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان از روز گذشته در شهرستان چابهار مستقر گردید.

وی ادامه داد: ۹۷۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۴۴ دستگاه چادر امدادی، ۵۹۰ تخته پتو، ۲۰۰ تخته موکت، ۱۵۰ قوطی تن ماهی، ۱۵۰ قوطی کنسرو لوبیا، ۱۵۰ بسته چای، ۱۰۰ کیلو شکر تاکنون بارگیری و به شهرستان‌های جنوبی استان جهت توزیع بین حادثه دیدگان احتمالی ارسال‌شده است.

علیرضا میر بهاءالدین بیان کرد: در خصوص آماده‌باش امداد هوایی نیز علاوه بر استقرار یک فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر استان یک فروند بالگرد نیز از استان کرمان جهت تسریع در امدادرسانی احتمالی وارد شهرستان زاهدان شده است تا در صورت نیاز به ایرانشهر اعزام گردند.

وی همچنین گفت: نجات گران جمعیت هلال‌احمر در تمامی شهرستان‌های استان تا خروج سامانه بارشی از استان در آماده‌باش کامل قرار دارند تا در صورت نیاز به مردم آسیب‌دیده ارائه خدمات نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha