خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11817
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۲۹

فعالیت چرخند حاره‌ای شاهین، زاهدان راهم ابری کرد (ویدئو)

فعالیت چرخند حاره‌ای شاهین، زاهدان راهم ابری کرد (ویدئو)
فعالیت چرخند حاره‌ای شاهین و تقویت آن به طوفان سیکلونی شدید سبب شد دامنه ابرناکی آن به هزار و ۲۰۰ کیلومتر برسد و زاهدان و حتی مناطق شمالی‌تر را نیز دربرگرفته است.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ابرهای چرخند حاره‌ای شاهین با ارتفاع سه هزار متر حدود ۵۰ درصد آسمان زاهدان را پوشانده است و انتظار می‌رود در ادامه روز بر ضخامت ابرها افزوده شود.

حیدری تصریح کرد: نوع ابرهای کنونی آسمان زاهدان «آلتو کومولوس و آلتواستراتوس نوع هفت» است که خیلی بعید است به بارش مؤثر ختم شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در حال حاضر چرخند حاره‌ای شاهین در حوالی مدار ۲۴ درجه شمالی و ۶۱ درجه شرقی قرار دارد و با سرعت جابجایی ۱۱ کیلومتر بر ساعت به سمت غرب در حرکت است.

وی بیان کرد: ابرهای این چرخند در جهت شمال تا شعاع حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر و در جهت غرب تا شعاع حدود ۴۰۰ کیلومتر از چشم طوفان توسعه‌یافته که خیلی بعید است در مناطق دوردست بیرون از دریا تأثیرگذاری قابل‌توجهی داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به‌طورکلی دامنه ابرناکی طوفان تاکنون به حدود هزار و ۲۰۰ تا یکهزارو ۳۰۰ کیلومتر رسیده است.

 هواشناسی از ادامه وضعیت بحرانی جوی در جنوب و شمال استان برداد.

 

 

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

اخبار