خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11818
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۳۸

۵۲ بیمار متأثر از پدیده طوفان در منطقه سیستان

۵۲ بیمار متأثر از پدیده طوفان در منطقه سیستان
تا ظهر امروز ۵۲ نفر به دنبال عوارض ناشی از پدیده گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان به اورژانس‌های بیمارستانی و پیش بیمارستانی دانشگاه مراجعه کردند.

به گزارش اس.بی پرس، میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: ۵۲ نفر به دنبال عوارض ناشی از پدیده گردوخاک (مشکلات تنفسی، قلبی، چشمی و حوادث ترافیکی) به اورژانس‌های بیمارستانی و پیش بیمارستانی دانشگاه مراجعه کردند که از این آمار ۱۶ نفر بیمار قلبی، ۳۱ بیمار تنفسی و ۵ بیمار چشمی بودند.

وی افزود از تعداد ۵۲ نفر بیمار پدیده طوفان ۳ نفر جهت ادامه درمان در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زابل بستری شدند و ۴۹ نفر هم به‌صورت سرپایی از خدمات درمانی بهره‌مند شدند.

میرزایی ادامه داد: از ساعت سه بامداد امروز: در پی وقوع طوفان شدید گردوخاک در شهرستان‌های زابل _زهک_هامون_هیرمند و نیمروز، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل تدابیر لازم را جهت آمادگی بیش‌ازپیش در پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس‌های بیمارستانی تابعه دانشگاه جهت امدادرسانی و درمان مددجویان ناشی از عوارض طوفان اتخاذ کرده است.

وی گفت: این ۵۲ نفر به دنبال عوارض ناشی از پدیده گردوخاک (مشکلات تنفسی، قلبی، چشمی و حوادث ترافیکی) به اورژانس‌های بیمارستانی و پیش بیمارستانی دانشگاه مراجعه کردند که از این آمار ۱۶ نفر بیمار قلبی، ۳۱ بیمار تنفسی و ۵ بیمار چشمی بودند.

لازم به ذکر است از تعداد ۵۲ نفر بیمار پدیده طوفان ۳ نفر جهت ادامه درمان در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زابل بستری شدند و ۴۹ نفر هم به‌صورت سرپایی از خدمات درمانی بهره‌مند شدند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha