خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11823
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۸:۳۵

کاهش دلار و یورو در بازار متشکل ارزی همزمان با رشد شاخص بورس

کاهش دلار و یورو در بازار متشکل ارزی همزمان با رشد شاخص بورس
مدیرکل ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، از کاهش دلار و یورو در بازار متشکل ارزی همزمان با رشد شاخص بورس خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، آقای مهدی گوهر رستمی گفت: بررسی معاملات انجام‌شده در جلسه معاملاتی شنبه (دهم مهرماه) بیان‌گر این است که نرخ میانگین روزانه هر دو نماد معاملاتی دلار و یورو به ترتیب ۰.۳۹ درصد و ۰.۹ درصد کاهش را نسبت به‌روز معاملاتی قبل نشان می‌دهد.

وی نرخ میانگین وزنی دلار در معاملات امروز این بازار را ۲۷ هزار و ۵۳۱ تومان اعلام کرد و فزود: در جلسه معاملاتی امروز، معاملات نماد دلار کار خود را با نرخ ۲۷ هزار و ۶۵۷ تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۷ هزار و ۴۷۲ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۷ هزار و ۵۳۱ تومان به ازای هر دلار را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول و تحلیلگر اقتصادی اضافه کرد: در جلسه معاملاتی شنبه، نماد معاملاتی یورو کار خود را با نرخ ۳۲ هزار و ۳۳۲ تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۶۱۷ تومان رسید. به‌این‌ترتیب اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، نرخ میانگین وزنی ۳۲ هزار و ۴۰ تومان را ثبت کرد.

گوهر رستمی ادامه داد: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز شنبه (دهم مهرماه) ۶ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۶۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۶۱۰ هزار و ۴۰۰ یورو بود.

به گفته این کارشناس اقتصادی، دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۷ هزار و ۴۱۱ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۷ هزار و ۸۳۲ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین نرخ خود به قیمت ۳۱ هزار و ۶۱۷ تومان و در بالاترین نرخ به قیمت ۳۲ هزار و ۳۳۲ تومان معامله شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha