خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11825
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۰۲

کشتی آزاد قهرمانی جهان/ رحمان عموزاد و یونس امامی به شانس مجدد نرسیدند

کشتی آزاد قهرمانی جهان/ رحمان عموزاد و یونس امامی به شانس مجدد نرسیدند
رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی جهان از ساعت ۱۲ امروز و با برگزاری مسابقات مقدماتی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم در شهر اسلو نروژ آغازشده است.

به گزارش اس.بی پرس، رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی جهان از ساعت 12 امروز و با برگزاری مسابقات مقدماتی اوزان 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم در شهر اسلو نروژ آغازشده است.

در پایان مسابقات صبح حسن یزدانی و امیرحسین زارع در اوزان 86 و 125 کیلوگرم به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

 

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

61 کیلوگرم:

در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد در کشتی نخست با نتیجه 5 بر صفر از سد گمزاتگادزی هالیدوف از مجارستان گذشت. وی در دور بعد مقابل توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از ژاپن با نتیجه 9 بر 5 مغلوب شد. یکی از دو مبارزه نیمه‌نهایی وزن 61 کیلوگرم عصر امروز (10 مهر) بین دو کشتی‌گیر ژاپنی و روسی برگزار شد که کشتی‌گیر روس با نتیجه 10 بر صفر حریفش را شکست داد و به فینال این وزن از رقابت‌های جهانی 2021 نروژ رسید. با شکست کشتی‌گیر ژاپنی در نیمه‌نهایی و نرسیدن او به فینال، رحمان عموزاد که در دور مقدماتی مغلوب حریف ژاپنی شده بود، از دور رقابت‌ها حذف شد.

 

74کیلوگرم:

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی در دور اول با نتیجه 12 بر 2 بایامبادورج انخبایار از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. امامی در این مرحله مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد. کشتی‌گیر گرجستانی نیز در دیدار نیمه‌نهایی مقابل نماینده اسلواکی شکست خورد و با عدم صعود وی به فینال، کار یونس امامی نیز تمام شد و وی از گردونه مسابقات کنار رفت.

 

86 کیلوگرم:

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 عظمت دولت بیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی اتهان راموس از پورتوریکو را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از روسیه می‌رود.

 

125 کبلوگرم:

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را مغلوب کرد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه می‌رود.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

داغ های مجازی