خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11832
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۲:۲۰

پنج صیاد در پی طوفان پسابندر دشتیاری سیستان و بلوچستان مفقود شدند

پنج صیاد در پی طوفان پسابندر دشتیاری سیستان و بلوچستان مفقود شدند
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: پنج صیاد ۲ لنج شکسته شده در پی طوفان در بندر پسابندر از توابع دشتیاری در ۱۰۰ کیلومتری چابهار مفقود شدند.

به گزارش اس.بی پرس، عطاالله رئیسی اظهار داشت: یک لنج صیادی دچار نقص فنی شده و یک لنج دیگر با ۱۶ سرنشین که برای نجات و هدایت لنج به حوضچه بندر صیادی وارد دریا می‌شوند در مسیر دچار طوفان شده و طنابی که لنج را بکسل کرده بود پاره و به پنکه لنج برخورد می‌کند.

وی افزود: متأسفانه طوفان ۲ لنج صیادی را به صخره می‌کوبد و در پی آن ۲ لنج شکسته و غرق می‌شوند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: متأسفانه ۱۶ سرنشین ۲ لنج صیادی بعد از حادثه به دریا می‌زنند و ۱۱ نفر خودشان را به ساحل می‌رسانند و پنج صیاد باقی‌مانده همچنان بعد گذشت بیش از ۱۰ ساعت مفقودی خبری از آنان نیست.

وی تصریح کرد: عملیات جستجوی صیادان در بندر پسابندر ادامه دارد.

رئیسی گفت: متأسفانه طوفان حاره‌ای شاهین خسارت زیادی به زیرساخت‌های بنادر صیادی و سوله‌های ماهی وارد کرده و سقف برخی از آنان را کنده است.

 وی افزود: برآورد خسارت بعد از طوفان انجام و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۲ لنج شکسته و غرق‌شده ارزش هر لنج بیش از ۱۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۵ هزار صیاد و یک هزار لنج و هزار و ۵۰۰ قایق در چهار شهرستان چابهار، دشتیاری، زرآباد و کنارک در حال فعالیت هستند.

وی گفت: هشدارهای لازم هواشناسی در خصوص منع تردد شناورها به صیادان داده‌شده و لنج و قایق‌ها به مکانی امن انتقال داده‌شده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha