خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11836
۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۷:۴۱

انهدام باند رجیستری غیرقانونی گوشی‌های سرقتی و قاچاق در زاهدان

انهدام باند رجیستری غیرقانونی گوشی‌های سرقتی و قاچاق در زاهدان
با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان اعضای باندی که به‌صورت غیرقانونی اقدام به رجیستری گوشی‌های سرقتی و قاچاق در شهر زاهدان می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با دستگیری اعضای باند ۵ نفره سارقان مسلح گوشی تلفن همراه در شهر زاهدان، مشخص شد، ۳ نفر از این سارقان به‌صورت حرفه‌ای در امر رجیستری گوشی‌های مسروقه و همچنین گوشی‌های قاچاق فعال هستند.

وی افزود: این افراد پس از سرقت گوشی شهروندان با تغییر زنجیره و رجیستری نمودن آن‌ها اقدام به فروش گوشی‌های مسروقه در بازار می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات تکمیلی خود دریافتند که اعضای این باند علاوه بر رجیستری نمودن گوشی‌های مسروقه، گوشی‌های قاچاقی را نیز که به‌صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شده، رجیستری و در بازار به فروش می‌رساندند که در بررسی‌های به‌عمل‌آمده تاکنون بیش از ۶۰۰ گوشی توسط این باند به‌صورت غیرقانونی رجیستری و در بازار به فروش رفته است.

رئیس پلیس آگاهی استان از شهروندان خواست از خرید گوشی‌های دست‌دوم فاقد کارتن و یا گوشی‌هایی که توسط افراد دست‌فروش و یا فروشگاه‌های وسایل دست‌دوم به فروش می‌رسند خودداری و حتماً گوشی‌های تلفن همراه را از نمایندگی‌های مجاز و فروشگاه‌های معتبر که اصالت و قاچاق نبودن گوشی را تضمین می‌کنند خریداری نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha