خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11841
۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۸:۴۶
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان؛

با متخلفین فضای مجازی به‌شدت برخورد می‌کنیم و شخصاً به این موضوع ورود خواهم کرد

با متخلفین فضای مجازی به‌شدت برخورد می‌کنیم و شخصاً به این موضوع ورود خواهم کرد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان در نشستی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان، بر تعامل و همکاری‌های فی‌مابین تأکید شد.

به گزارش اس.بی پرس، مهدی شمس‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان، ضمن تبریک انتخاب و انتصاب بجا و شایسته‌ی امیر براهویی به‌عنوان شهردار زاهدان گفت: صیانت از مدیران جز یکی از اولویت‌های دادستانی است و مطمئن باشید از مدیرانی که باوجود شرایط نامناسب اقتصادی وارد میدان عمل می‌شوند با تمام توان حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: شهرداری و دادستانی همیشه در کنار هم و در ارتباط باهم بوده و هستند لذا اگر درجایی نیاز به‌نقد از یک مجموعه وجود دارد این نقد نباید به‌منظور تخریب بلکه باید باهدف اصلاح امور صورت پذیرد.

 شمس‌آبادی با اشاره به برخی شیطنت‌ها در فضای مجازی گفت: متأسفانه فضای مجازی گا‌هاً با نگاه منفی و تخریب گرایانه می‌باشد که باید این رویه نادرست به شکل قابل قبولی تغییر کند.

 وی اذعان داشت: ما در هر شرایطی حامی مدیران پرتلاش و زحمت‌کش هستیم و با متخلفین از قانون به‌خصوص در فضای مجازی با جدیت برخورد خواهیم کرد و شخصاً به این موضوع ورود خواهم کرد.

 دادستان دادگاه عمومی و انقلاب مرکز استان با انتقاد از سوءاستفاده کردن عناصر سودجو از موضوع مرتبط با برخورد با متخلفین سخت و ساز‌های غیرمجاز گفت: در پشت پرده مافیای قدرت و زمین‌خوارانی وجود دارد که متأسفانه فضای مجازی ضمن متشنج کردن اوضاع، به این افراد کمک کرد تا جهت رسیدن به مقاصدشان از این هجمه‌ها سوءاستفاده کنند.

 وی تصریح کرد: این امر یک موضوع عادی نیست و نمی‌توان با آن با ملایمت برخورد کرد بلکه باید با شدت و قاطعیت تمام با آن برخورد کرد.

 شمس‌آبادی در پایان بیان داشت: ما نه‌تنها به این موضوع به طرق قانونی و بدون هیچ اغماضی ورود می‌کنیم بلکه تمامی موارد غیرقانونی ایجادشده در سنوات گذشته را نیز رصد کرده و چنانچه در حین بررسی متوجه تخلفاتی شویم قطعاً با آن نیز برخورد خواهیم کرد.

 در ابتدای این نشست حسن سپاهی رئیس شورای اسلامی شهر گفت: اعضای شورای اسلامی دوره‌ی ششم به‌عنوان نمایندگان مردم همواره قدردان همکاری‌های صمیمانه‌ی دستگاه قضا با مجموعه‌ی شورا و شهرداری به‌ویژه در امر حفاظت از اراضی و مقابله با زمین‌خواری می‌باشد.

 وی گفت: قوه‌ی قضائیه با پاسداری از قانون اساسی و عمل به منویات رهبری به‌عنوان یک رکن اساسی و پشتیبانی قدرتمند در اجرای صحیح و به‌موقع قوانین محسوب می‌شود و ما امیدواریم با گسترش همکاری‌های فی‌مابین بتوانیم در حوزه‌های مختلف نتایج بهتری را به دست آوریم.

 سپاهی با اشاره به حادثه‌ی رخ‌داده اخیر در یکی از مناطق حواشی شهر زاهدان گفت: با توجه به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در نقاط مختلف شهر به‌ویژه پهنه‌ی شمالی امیدواریم به‌منظور حمایت بیشتر از مجریان قانون و کاهش مسائل و مشکلات مرتبط با تصرفات و ساخت‌وسازهای غیرقانونی، بیش از گذشته ضمن همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی تمهیدات لازم نیز در این زمینه اندیشیده شود.

در ادامه محمد امیر براهویی شهردار زاهدان نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری‌های دستگاه قضایی با مجموعه‌ی شهرداری زاهدان گفت: حضور پررنگ دادیار محترم حقوق عامه در مباحث مرتبط با امور شهرداری به نقطه‌ی قوتی برای ما تبدیل‌شده و مجموعه‌ی شهرداری را جهت اجرای قاطعانه‌ی قوانین بیش‌ازپیش مصمم کرده است.

 وی ضرورت افزایش تعاملات فی‌مابین را موردتوجه قرار داد و گفت: تعاملات فی‌مابین بسیار ضروری، مهم و انکارناپذیر می‌باشد درواقع هر چه تعاملات به‌صورت مشترک و در سطح گسترده‌تری صورت پذیرد به همان نسبت کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط در جامعه را شاهد خواهیم بود.

براهویی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم شورا و شهرداری زاهدان موضوع ارتقای فرهنگ شهروندی و اجتماعی است که در این راستا هرچه ارتباط بین شهرداری و مجموعه‌ی دادستانی بیشتر شود صیانت از حق‌وحقوق شهروندان نیز به نحو مطلوب‌تری صورت خواهد پذیرفت.

 شهردار زاهدان با اشاره به برخی از مشکلات مرتبط با تصرفات غیرقانونی اراضی در نقاط مختلف شهر گفت: این امر به‌عنوان یکی از موضوعات خاص همواره مشکلاتی برای مدیریت شهری ایجاد کرده که برای حل آن نیاز به تمهیدات ویژه و اقدام فوری می‌باشد.

 تشکیل کمیته‌ی صیانت از اراضی و املاک شهر همراه با نظارت و کنترل دقیق به‌منظور جلوگیری از ادامه‌ی ساخت‌وسازهای غیرمجاز از دیگر مواردی بود که شهردار زاهدان به آن اشاره و عملیاتی شدن آن را مورد تأکید قرار داد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha