خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11845
۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۲۶

طوفان شاهین همچنان در دریای عمان فعال است

طوفان شاهین همچنان در دریای عمان فعال است
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان شاهین که دیشب به نزدیک‌ترین فاصله به سواحل جنوب ایران رسید، پس از ادامه حرکت غرب سوی خود، به سمت جنوب-جنوب غرب متمایل شد.

به گزارش اس.بی پرس، علی ملاشاهی اظهار داشت: در حال حاضر طوفان در حوالی مرکز دریای عمان قرار دارد و به سمت جنوب غرب درحرکت است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: اکنون طوفان در فاصله حدود ۱۸۰ کیلومتری چابهار قرار دارد و با سرعت حدود ۱۰ کیلومتر بر ساعت به سمت جنوب غرب و سواحل کشور عمان درحرکت است.

وی ادامه داد: فاصله گرفتن طوفان از سواحل جنوب استان به معنی پایان شرایط مخاطره‌آمیز نیست، همچنان شرایط دریای عمان برای فعالیت‌های دریایی به‌شدت نامناسب است و توصیه می‌شود تا زمان عادی شدن شرایط همچنان فعالیت‌های دریایی ممنوع باشد.

ملاشاهی بیان کرد: همان‌طور که انتظار می‌رفت طوفان شاهین مخاطرات جوی زیادی برای سواحل و برخی مناطق دور از ساحل ایجاد کرد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان در حال دریافت داده‌های بارش طوفان است و به‌محض تکمیل داده‌ها، میزان بارش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha