خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11856
۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۷:۴۱
حسین مدرس خیابانی:

مدیران خط مقدم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام سیستان و بلوچستان هستند

مدیران خط مقدم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام سیستان و بلوچستان هستند
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه استان باید به یک کارگاه سازندگی تبدیل و جهاد سازندگی در آن اتفاق بیافتد گفت: در پروژه‌های نیمه‌تمام، مدیران در خط مقدم‌اند و تمرکزشان را بر روی تکمیل این پروژه‌ها بگذارند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در پنجمین شورای برنامه‌ریزی توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این بازدیدهای میدانی که از منطقه شمال، جنوب و مرکز استان داشتم تقریباً آن چیزی که من مشاهده کردم به‌صورت استثنا به‌غیراز یکی یا ۲ پروژه تمام پروژه‌های این استان نیمه فعال است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان بار یکسری موضوعاتی را به دوش می‌کشد که مسئله استان بوده اما قبل از آن بحث کشوری است افزود: امروز مرزهای شرقی کشور قبل از اینکه مرزهای این استان باشد مرزهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین هزینه‌های ورود اتباع غیرمجاز، انسداد مرزی، واکسیناسیون اتباع و قرنطینه این افراد باید جدا دیده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به درآمدهای گمرکات مرزی گفت: نمی‌شود ما گمرکات مرزی در استان داشته باشیم مرزهایش را محافظت کنیم ضمن اینکه کالاها برای ما نیست برای سایر استان‌هاست اما ارزش‌افزوده، بهره‌وری و عایدی برای این منطقه نباشد.

 

      

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با بیان اینکه همه مدیران در حوزه هزینه کردها چه در حوزه جاری و چه در حوزه تملک با دقت خاصی در ۶ ماه دوم سال جاری پیش بروند گفت: کل منابعی که کشور در بودجه سال ۱۴۰۰ بر اساس مصوبه مجلس داشت ۲ میلیون و ۸۸۲ هزار میلیارد تومان است که معادل آن مصارف و هزینه‌های دولت را در قانون بودجه تعریف کرده‌اند.

مهرداد عرب اول خاطرنشان کرد: از ۲ میلیون و ۸۸۲ هزار میلیارد تومان منابع کشور حدود یک‌میلیون و ۳۷۳ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت بوده و یک‌میلیون و ۵۰۹ هزار میلیارد تومان مربوط به بودجه شرکت‌های دولتی است.

وی ادامه داد: از یک‌میلیون و ۳۷۳ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی یک‌میلیون و ۲۷۸ هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت و حدود ۹۵ هزار میلیارد تومان منابع اختصاصی دولت بوده که در بخش هزینه‌ای و تملک است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در بخش اعتبارات هزینه‌ای ۷۷۴ میلیارد تومان تاکنون ابلاغ‌شده که ۵۱ درصد آن تخصیص پیداکرده در بخش هزینه‌ای مطلوب بوده و بقیه در ۶ ماهه دوم سال تأمین می‌شود.

وی افزود: در بخش تملک سه منبع داشتیم چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات جدول ۱۰_۱ استان‌ها بود که ۴۲ درصد آن تخصیص پیداکرده، یک هزار و ۲۲ میلیارد تومان از محل ردیف‌های متفرقه داشتیم که ۶۸ درصد تخصیص پیداکرده، یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی بوده که ۳۰ درصدش تخصیص پیداکرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

اخبار