خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11862
۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۰:۲۳
استاندار سیستان و بلوچستان:

جست‌وجو برای یافتن صیادان مفقودشده در پسابندر دشتیاری ادامه دارد

جست‌وجو برای یافتن صیادان مفقودشده در پسابندر دشتیاری ادامه دارد
استاندار سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از محل غرق شدن ۲ لنج صیادی در پسابندر نقطه صفر مرز دریایی ایران و پاکستان گفت: پیگیری و عملیات جست‌وجو برای یافتن صیادان مفقودشده ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، مدرس خیابانی روز یکشنبه در جمع صیادان و قشرهای مختلف مردمی، با خانواده صیادان غرق‌شده بر اثر طوفان حاره‌ای شاهین ابراز همدردی کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیگیری برای یافتن صیادان مفقودشده ادامه دارد و پس از مناسب شدن وضعیت جوی، بالگرد نیز اعزام می‌شود تا عملیات جست‌وجو و نجات با سرعت بیشتری انجام شود.

وی به مدیران و اعضای ستاد مدیریت بحران استان و مسئولان مستقر در دشتیاری و چابهار تأکید کرد با تمام تلاش و توان به خدمات‌رسانی بپردازند.

شماری از صیادان از استاندار سیستان و بلوچستان درخواست کردند موضوع سوخت شناورهای صیادی را پیگیری کند تا صیادان مجبور نباشند با چند برابر قیمت سوخت تهیه کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان نیز گفت: تیم‌های جست‌وجو و نجات این اداره کل سه روز در بریس و پسابندر و گواتر مستقر هستند و از نزدیک مسائل و مشکلات مردم و صیادان راد بررسی می‌کنند.

عطاالله رئیسی افزود: ۲ لنج صیادان ۱۰۰ درصد در اثر طوفان شکسته شده و همچنین زیرساخت‌های بندر صیادی پسابندر و بریس و رمین به‌شدت آسیب‌دیده است.

وی ادامه داد: شبکه برق اسکله صیادی پسابندر و جاده دسترسی آن تخریب و سوله‌ها و سقف آن نیز دچار خسارت شده است.

وی بیان کرد: کشتی‌های صید ترال کشور پاکستان در پنج مایلی گواتر و پسابندر اقدام به صید می‌کنند و کسی جلوی آنان را نمی‌گیرد که نیاز به پیگیری جدی دارد تا بیش از این ذخیره‌گاه‌های صید از بین نرود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: درمجموع به‌جز شکسته شدن ۲ لنج، حدود ۱۰ قایق صیادی نیز آسیب‌دیده و ۲ قایق صیادی دیگر مفقود و در دریا سرگردان هستند که نیاز به اعزام بالگرد برای جست‌وجو و عملیات نجات در دریا است.

رئیسی با اشاره به اینکه جسد یک صیاد ساعاتی پیش در نزدیکی ساحل پسابندر پیداشده، تصریح کرد: ۱۶ قایق از بندر بریس به‌طرف پسابندر عملیات جست‌وجو را انجام می‌دهند تا بتوانند چهار صیاد مفقودشده را پیدا کنند.

وی افزود: در طوفان شاهین موج‌شکن پسابندر هم آسیب‌دیده و به ترمیم نیاز دارد. ریزش تراشه موجب لای گرفتن اسکله شده و به دیوار محافظتی نیاز است.

به گفته وی، شبکه برق، روشنایی و جاده دسترسی آسیب ۱۰۰ درصدی دیده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری ادامه داد: فِندرها و ضربه‌گیرها کاملاً شکسته و نیاز به تعویض دارند.

روز گذشته پنج صیاد ۲ لنج شکسته شده در پی طوفان در پسابندر از توابع دشتیاری در ۱۰۰ کیلومتری چابهار مفقود شدند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha