خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11876
۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۲۷

اختصاص ۱۶ هزار تن کود شیمیایی یارانه دار به سیستان و بلوچستان

اختصاص ۱۶ هزار تن کود شیمیایی یارانه دار به سیستان و بلوچستان
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: برای کشت پاییزه امسال تاکنون ١۶ هزار تن انواع کود شیمیایی یارانه دار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص‌یافته است.

به گزارش اس.بی پرس، شریف ملاشاهی جوان اظهار داشت: از ابتدای مهرماه امسال تحویل کودهای شیمیایی یارانه دار به کشاورزان بر اساس حواله الکترونیکی صادره از سامانه پایش مواد کودی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه جامع کودی به سامانه جامع پهنه‌بندی متصل است و هر کشاورز می‌بایست درخواست کود موردنیاز هر محصول خود را به‌صورت مجزا در سامانه پایش کودی ارسال کنند.

وی از کشاورزان خواست اطلاعات دقیق زراعی خود را با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و با همکاری کارشناسان پهنه‌بندی در سامانه جامع پهنه‌بندی ثبت نمایند.

وی اظهار کرد: شفاف‌سازی، توزیع عادلانه و نظارت بر توزیع نهاده‌ها، همه مراحل درخواست کود شیمیایی تا تحویل به کشاورز به‌صورت الکترونیکی و از طریق سامانه پایش انجام می‌گیرد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اشاره به اینکه ۶٠ کارگزار فعال، کار توزیع کود کشاورزان در استان را بر عهده‌دارند افزود: بهره‌برداران بخش کشاورزی با تکمیل اطلاعات دقیق محصولات زراعی خود در سامانه جامع پهنه‌بندی می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی payeshkood.ir بدون نام کاربری یا رمز ورود، در هنگام نیاز به کود، درخواست خود را در سامانه ثبت و با انتخاب کارگزار، اقدام به خرید کنند.

شریف ملاشاهی جوان تصریح کرد: برای کشت پاییزه امسال تاکنون ١۶ هزار تن انواع کود شیمیایی یارانه دار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص‌یافته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha