خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11878
۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۳۷

آغاز رویه کوله بری در بازارچه مرزی میلک سیستان و بلوچستان

آغاز رویه کوله بری در بازارچه مرزی میلک سیستان و بلوچستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و اخذ موافقت‌های لازم از مرکز و هماهنگی با کلیه مراجع و دستگاه‌های اجرایی استانی، سرانجام درب مستقل بازارچه مرزی میلک بازگشایی‌شده و رویه کوله بری و خرده‌فروشی آغاز خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که با دستور کار بازگشایی درب مستقل بازارچه میلک، ساماندهی فعالیت مرزی کول بران و رونق معیشت مرزنشینان در سالن جلسات این معاونت برگزار شد افزود: شرایط سیستان به دلیل کمبود بارش‌ها امسال متفاوت‌تر خواهد بود، با توجه به آنکه راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان زمان‌بر است باید از طریق فعال کردن مرزها و بازارچه‌های مرزی به‌ویژه بازارچه فعال مرزی میلک، معیشت مرزنشینان منطقه را تأمین کرد که تحقق آن سبب امرارمعاش آنان می‌شود، بر همین اساس دستگاه‌های مرتبط در سطح ملی و استانی موافقت خود را با بازگشایی این درب مستقل اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه با بازگشایی درب مستقل این بازارچه مرزنشینان می‌توانند کالاهای خود را در آن مکان عرضه کنند، بیان کرد: صاحبان بار و مرزنشینان می‌تواند به‌وسیله ماشین و چرخ‌دستی کالاهای خود را از این محل تا ورودی گمرک کشور افغانستان حمل کنند و این از طرفی سبب ایجاد اشتغال قابل‌توجه در آن منطقه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین غرفه‌های خرده‌فروشی هم در این مکان ایجاد می‌شود که نقش بسیاری در افزایش مبادلات مرزی ایفا می‌کند.

زنگنه گفت: در کنار همه این‌ها پیله‌وران منطقه هم می‌توانند اقلامی که به آن‌ها اجازه داده‌شده را وارد کرده سپس در این بازارچه و در محدوده منطقه سیستان به فروش برسانند و امید می‌رود با تحقق این مهم تأثیر به سزایی در معیشت مرزنشینان سیستان را شاهد باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha