خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11893
۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۷
صفری:

دست دلالان در کسب‌وکار دیجیتال بسته است/ دولت حمایت کند

دست دلالان در کسب‌وکار دیجیتال بسته است/ دولت حمایت کند
نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: کسب‌وکار اینترنتی و دیجیتالی شفافیت زیادی دارد و دولت باید از دارندگان این مشاغل حمایت کند.

به گزارش اس.بی پرس، محمد صفری نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به توسعه کسب‌وکار دیجیتال در دو سال اخیر و در شرایط کرونایی کشور، اظهار داشت: ما کشوری هستیم که از حالت سنتی در حال سوق پیدا کردن به حالت مدرن هستیم که این موضوع چالش‌هایی را هم به همراه دارد.

وی افزود: کاروان علم در دنیا به سمت استفاده از تکنولوژی‌های جدید سوق پیداکرده است که ما شاهد آن هستیم که در تمامی حوزه‌ها از تکنولوژی‌های مختلف استفاده می‌کنند.

نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: در حوزه مدیریت کشور انتظار از دولت‌ها آن است که خود را ارتقا داده و به سطح جهانی برسانند که یکی از این موارد توسعه، کسب‌وکارهای دیجیتال و اینترنتی است و چاره‌ای جز استفاده از این موضوع نداریم چرا که در جهان همگان در حال استفاده از این موضوع هستند.

صفری گفت: دولت مجبور به استفاده از کسب‌وکارهای دیجیتالی و اینترنتی است و در دو سال اخیر که کرونا در کشور شیوع پیداکرده این حوزه توسعه زیادی داشته است. این در حالی است که گردش مالی کسب‌وکارهای دیجیتالی بسیار بالاست و نظارت دولت بر آن‌هم می‌تواند نسبت به حوزه‌های دیگر سهل‌تر باشد.

وی با تأکید بر حمایت مجلس از کسب‌وکارهای آنلاین و فروشگاه‌های اینترنتی، تصریح کرد: توسعه کسب‌وکارهای دیجیتالی و اینترنتی در کشورمان می‌تواند برای همه دولت‌ها و مردم منافع زیادی در پی داشته باشد چرا که فعالیت در این حوزه سهل‌الوصول است و ایجاد شغل در آن‌هم نسبت به ایجاد شغل در حوزه‌های دیگر ارزان‌تر تمام می‌شود و شفافیت در این حوزه هم زیاد است و می‌تواند دست بسیاری از سودجویان و واسطه‌ها را قطع کند.

نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: استفاده مردم از خدمات ارائه‌شده توسط فعالین کسب‌وکارهای اینترنتی و دیجیتالی ارزان‌تر از امور دیگر است و ضمن اینکه می‌تواند در کاهش ترددهای شهری هم تأثیر بسیار بالایی داشته باشد و امنیت استفاده از تکنولوژی‌های این حوزه هم بسیار بالاست.

صفری بیان کرد: کسب‌وکارهای دیجیتالی در کاهش تعداد بیکاران کشور تأثیر بسیار بالایی دارد و خدمات ارائه‌شده به مردم را ارزان‌تر می‌کند و در صرفه‌جویی زمان هم تأثیر بسیار بالایی دارد.

وی تأکید کرد: وزارت ارتباطات با توجه به وظایفی که بر عهده دارد باید زیرساخت کسب‌وکارهای دیجیتالی و اینترنتی را در سطح کشور ارتقا دهد. هرچند که در دو سال اخیر کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته، اما همچنان برخی کمبودها را شاهد هستیم که لازمه آن حمایت و پشتیبانی بخش‌های مختلف کشور از فعالان این حوزه است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha