خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11901
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۵۸

متخلفان اصناف در چابهار ۶۰ میلیارد تومان جریمه شدند

متخلفان اصناف در چابهار ۶۰ میلیارد تومان جریمه شدند
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار گفت: متخلفان صنفی در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون ۶۰ میلیارد تومان جریمه شدند.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا شایان اظهار داشت: امسال در حوزه بازرسی و نظارت فعالیت‌های گسترده‌ای در شهرستان‌های چابهار و دشتیاری صورت پذیرفته بطوریکه دراین مدت با انجام سه هزار و ۱۸۴ مورد بازرسی ۲۸۵ پرونده تخلف به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد تومان تشکیل شده است.

وی بیان کرد: تمامی پرونده‌های متشکله برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان چابهار ارسال‌شده است.

وی عمده تخلفات را درزمینهٔ گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه توزیع (تبصره ۴ ماده ۱۸)، تقلب، کم‌فروشی، صادر نکردن صورتحساب و عدم درج قیمت بوده و بیشترین تخلفات نیز درزمینهٔ آرد، نفت گاز، روغن خوراکی، میوه و تره‌بار، ابزارآلات، خیاطی و پوشاک، کیف و کفش، نان، مرغ زنده و کشتار روز عنوان کرد.

رئیس اداره صمت چابهار ادامه داد: مجموع بازرسی‌های انجام‌شده از نانوایی‌های شهرستان‌های چابهار و دشتیاری معادل ۱۸۳ فقره بوده که منجر به تشکیل ۱۶ پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان شده و پرونده‌های قاچاق نیز هفت فقره و عمده تخلفات درزمینهٔ نفت گاز، سیمان، روغن خوراکی، سیگار و مواد پتروشیمی بوده است.

شایان گفت: در همین مدت ۱۱۱ مورد گشت مشترک با حضور نمایندگان ادارات ذی‌ربط ازجمله فرمانداری، مرکز بهداشت، تعزیرات، اماکن، غله و خدمات بازرگانی، استاندارد، شهرداری، اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی برگزار که منجر به تشکیل ۲۶ پرونده تخلف شده است.

وی افزود: نقش شهروندان در شناسایی متخلفان صنفی بسیار بااهمیت است که در همین ارتباط از شهروندان عزیز چابهار و دشتیاری درخواست می‌شود در صورت مواجهه با هرگونه تخلف صنفی مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ رسیدگی به شکایات اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار اطلاع‌رسانی کنند.

 

 انتهای یپام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha