خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11902
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۰۷

۶۸۰ هکتار از اراضی ملی در سیستان و بلوچستان امسال رفع تصرف شد

۶۸۰ هکتار از اراضی ملی در سیستان و بلوچستان امسال رفع تصرف شد
کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: ۶۸۰ هکتار از اراضی ملی استان در ۶ ماهه نخست امسال در راستای حفاظت از عرصه‌های ملی رفع تصرف‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، آرش موقری نیا کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: رفع تصرفات در قالب ۷۲ فقره در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان بوده است.

وی ارزش تصرفات این پرونده‌ها را ۱۰۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیشترین رفع تصرفات این مدت در شهرستان‌های چابهار، زاهدان و نیکشهر اانجام‌شده است.

کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عزم و اراده مجموعه منابع طبیعی و دستگاه قضایی مقابله با پدیده زمین‌خواری و برخورد قانونی با سو استفاده‌کنندگان از عرصه‌های ملی است، گفت: در این مدت ۱۴ فقره قاچاق سوخت در استان نیز کشف که در این زمینه ضمن دستگیری ۱۴ متهم ۱۲ دستگاه خودرو و ۲ دستگاه موتور توقیف شد.

وی بیان کرد: حفاظت از اراضی ملی با رویکرد پیشگیرانه اولویت مهم و اصلی منابع طبیعی است که در این راستا تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به‌صورت مستمر عرصه‌های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به‌محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

موقری اظهار داشت: ازآنجایی‌که تهدیدات جدی در منابع طبیعی و ملی توسط افراد سودجو انجام می‌شود می‌طلبد تمام دستگاه‌های دست اندرکار در این زمینه همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته باشند.

وی از عموم مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی فوراً مراتب را به یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان اطلاع دهند.

کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از برگزاری مراسم پنجمین گرامیداشت روز ملی مقام جنگلبان و جان‌نثاران منابع طبیعی همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و افزود: با حضور مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جنگلبانان نمونه آرش موقری نیا و حسن کرمی زاده موردتقدیر قرار گرفتند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha