خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11903
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۷

سازش بیش از ۵ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان

سازش بیش از ۵ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از سازش ۵ هزار و ۶۴۹ فقره پرونده در 6 ماهه امسال در شوراهای حل اختلاف این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام حمیدرضا بندانی اظهار کرد: در سال گذشته ۲۵ هزار ۹۸ فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد که از این میزان ۱۶ هزار و ۱۷۲ فقره پرونده، وارده حقوقی و ۸ هزار و ۹۲۶ فقره پرونده، وارد کیفری بوده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان افزود: از مجموع پرونده‌های وارده ۲۳ هزار و ۹۱۴ فقره پرونده وارده شهری و هزار و ۱۸۴ فقره پرونده وارده روستایی بوده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۴ هزار و ۹۴۵ فقره پرونده توسط اعضای شورای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان مختومه شده است.

بندانی تصریح کرد: از مجموع پرونده‌های وارده به شورای حل اختلاف، ۱۵ هزار و ۳۶۸ فقره پرونده قابل صلح بوده که ۵ هزار و ۶۴۹ فقره پرونده به صلح رسیده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: آمار پرونده‌های مصالحه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۷ را نشان می‌دهد.

*نجات بیش از 20 نفر از مجازت حتمی قصاص

رئیس شوراهای حل اختلاف استان به سازش در پرونده‌های اختلافات طایفه‌ای اشاره کرد و گفت: شعب ویژه صلح و سازش نیز امسال همانند سال گذشته تلاش مضاعفی کردند به‌گونه‌ای که با استفاده از ظرفیت خود و حضور معتمدان، بزرگان‌ و ریش‌سفیدان بیش از ۲۰ فقره پرونده اختلاف طایفه‌ای منجر به قتل را به سازش رسانده و ۲۰ نفر را از مجازات حتمی قصاص نجات دادند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha