خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11904
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۴

۱۷۰ بسته مهر تحصیلی همزمان با دهه وقف در زاهدان توزیع شد

۱۷۰ بسته مهر تحصیلی همزمان با دهه وقف در زاهدان توزیع شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زاهدان گفت: ۱۷۰ بسته مهر تحصیلی همزمان با هفته وقف بین دانش آموزان نیازمند شناسایی‌شده این شهرستان از محل عواید موقوفات توزیع‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام هاشم رعنایی اظهار داشت: بسته مهر تحصیلی شامل کیف، دفتر، مداد، مداد رنگی و سایر نوشت‌افزار بود.

وی با بیان اینکه بسته‌های «مهر تحصیلی» در بین دانش‌آموزان نیازمند تمامی مقاطع تحصیلی توزیع شد، افزود: این طرح در راستای سیاست حمایتی سازمان اوقاف و امور خیریه برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در سیستان و بلوچستان اجرایی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زاهدان با بیان اینکه نظارت بر نحوه اجرای صحیح نیات واقفان از مهم‌ترین رسالت‌های اوقاف و امور خیریه است، ادامه داد: بسته‌های «مهر تحصیلی» طبق نیات واقفان خیراندیش تهیه و در بین دانش‌آموزان توزیع‌شده است.

وی گفت: بیش از ۴۰ ویژه‌برنامه فرهنگی گرامیداشت دهه وقف در نقاط مختلف این شهرستان در حال اجراست.

حجت‌الاسلام رعنایی اظهار داشت: ویزیت رایگان بیماران در درمانگاه‌های موقوفه، کلنگ زنی ساخت مسجد، برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، برپایی محافل انس با قرآن و عیادت از هیات امنای مساجد شهرستان از مهم‌ترین برنامه‌های دهه وقف در زاهدان است.

وی ادامه داد: همچنین دیدار با مسئولان، تجلیل از مدافعان سلامت و واقفان، برپایی همایش خادمان و توزیع بسته‌های مهر و همچنین ترویج فرهنگ وقف در شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های ائمه جمعه از دیگر برنامه‌های این دهه در شهرستان زاهدان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زاهدان دهه وقف را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و نیکوکاری دانست و گفت: سنت حسنه وقف به‌عنوان یکی از زیباترین جلوه‌های کمک به خلق برخاسته از روحیه کمال‌گرا و نوع‌دوست انسان‌هایی است که احسان ماندگار را بهترین راه برای نیل به آرامش دنیوی و اخروی خود انتخاب کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید دهه وقف، علاوه بر اینکه فرصت مغتنمی برای تکریم واقفان نیکوکاری است که از سرمایه‌های مادی و معنوی خود در رفع نیازهای جامعه دریغ نورزیده‌اند می‌تواند زمان مناسبی برای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی نیز باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha