خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11908
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۰۰
استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

هدف‌گذاری برای تبدیل بندر چابهار به‌عنوان سومین قطب تجاری کشور

هدف‌گذاری برای تبدیل بندر چابهار به‌عنوان سومین قطب تجاری کشور
حسین مدرس خیابانی گفت: هدف‌گذاری ما تبدیل بندر چابهار به‌عنوان سومین قطب تجاری کشور است و بر ایجاد کارخانه‌های فرآوری در کنار سایر زیرساخت‌های تجاری تأکیدداریم.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی؛ استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از بندر چابهار با بیان اینکه ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار با طرح‌های توسعه‌ای از ۸ میلیون تن به بیش از ۳۰ میلیون تن در سال خواهد رسید اظهار کرد: هدف‌گذاری ما تبدیل بندر چابهار به‌عنوان سومین قطب تجاری کشور است.

استاندار سیستان و بلوچستان در این بازدید عنوان کرد: بندر چابهار با احداث زیرساخت‌های تجاری شامل انبار، سیلو و سایر ساختمان‌ها و زیرساخت‌های فیزیکی که برای تجارت موردنیاز است به‌عنوان یک کارگاه بزرگ ساخت‌وساز است.

به گفته وی بندر چابهار دروازه توسعه استان سیستان و بلوچستان است و با رونقی که در ورود کالاهای اساسی و صادرات مواد معدنی دارد علاوه بر کمک به حمل‌ونقل دوسر بار و رفع مشکل کامیون‌های برگشتی باعث کاهش هزینه حمل کالا می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به نقش بندر چابهار در توسعه، اشتغال و رونق اقتصادی افزود: موقعیت استثنایی تنها بندر اقیانوسی کشور که شرایط پهلو دهی کشتی‌های خیلی بزرگ را دارد می‌تواند باعث فراخوان و جذب تجار و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های تجاری و صادرات و واردات باشد و بخش عمده تجارت شرق در این بندر اقیانوسی متمرکز گردد.

مدرس خیابانی در ادامه بر شکل‌گیری و ایجاد کارخانه‌های فرآوری و بسته‌بندی از جنس کالاهای صادراتی و وارداتی از این بندر در کنار زیرساخت‌های تجاری برای تبدیل‌شدن به منطقه اقتصادی، تجاری و صنعتی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه تجارت در دنیا به سمت شرق حرکت می‌کند اظهار کرد: بندر چابهار می‌تواند قطب ترانزیت تجارت کشورهای شرقی مثل پاکستان و هند را داشته باشد.

وی تصریح کرد: باانگیزه‌ای که مدیران بندر چابهار دارند به‌سرعت می‌توان این بندر را به‌عنوان یکی از مراکز و قطب های تجاری شرق کشور مطرح کرد.

شایان‌ذکر است حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در رأس هیاتی از مدیران کل استانی و شهرستانی از پروژه‌های کریدور لجستیکی، دیوار حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی و سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی بازدید کرد.

همچنین با حضور استاندار سیستان و بلوچستان از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بندر شهید بهشتی و روند تخلیه کالاهای اساسی، زیرساخت‌های ترمینال مسافر دریایی بندر شهید کلانتری و برج کنترل ترافیک دریایی بازدید به عمل آمد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha