خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11910
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۸

سامانه هوشمند توزین در حال حرکت در محور خاش زاهدان به بهره‌برداری رسید

سامانه هوشمند توزین در حال حرکت در محور خاش  زاهدان به بهره‌برداری رسید
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از سامانه هوشمند توزین در حال حرکت وسایل نقلیه حمل بار با اعتبار بالغ بر ۴ میلیارد تومان در محور خاش زاهدان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مهم‌ترین ویژگی سامانه توزین در حال حرکت کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون نیاز به توقف است که این امر مزایایی، چون جلوگیری از اتلاف زمان، صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی را به همراه دارد و استفاده از سنسور‌های نصب‌شده در سطح جاده وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را شناسایی کرده و به‌طور هوشمند به اطلاع پلیس‌راه می‌رساند.

وی ادامه داد: مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سطح کشور نصب و راه‌اندازی ۶۵ سامانه توزین در حال حرکت را در اولویت کاری خود قرار داده است که یکی از آن‌ها به‌عنوان تنها سامانه سیستان و بلوچستان در محور خاش - زاهدان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تجارت و ترانزیت مهم‌ترین مزیت این استان در سند آمایش سرزمینی است، تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه که به دلیل تردد‌های فراوان جاده‌ای در استان تحت تأثیر حمل کالا از کریدور اصلی چابهار به میلک بسیار حائز اهمیت است از سال ۹۸ آغاز و باوجود تحریم‌ها و نوسانات نرخ ارز هم‌اینک به بهره‌برداری رسید.

کرد افزود: این سامانه مجهز به تجهیزات پیشرفته با تکنولوژی جهانی قادر است تردد خودرو‌ها را در ۱۴ کلاس دسته‌بندی و ثبت نماید.

وی ادامه داد: همچنین این سامانه با دقت کامل قادر است ناوگان فاقد بارنامه را از طریق مقایسه اطلاعات پلاک در بانک اطلاعات بارنامه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شناسایی و جهت اعمال قانون برای مبادی نظارت و کنترل بارنامه ارسال نماید.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان افزود: شناسایی تخلفات تخطی از سرعت مجاز انواع خودرو‌های عبوری و نمایش تصویر واضح رانندگانی که کمربند ایمنی خود را نبستند از دیگر ویژگی‌های این سامانه است که به‌مرورزمان سبب پیشگیری از بروز بسیاری از تخلفات می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha