خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11923
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۹:۳۰

۲۱ صیاد گرفتار در طوفان پس از چهار روز به بندر دشتیاری رسیدند

۲۱ صیاد گرفتار در طوفان پس از چهار روز به بندر دشتیاری رسیدند
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ۲۱ صیاد ۲ لنج گالیت (لنج کوچک صیادی) گرفتار در طوفان شاهین پس از چهار روز، عصر چهارشنبه به بندر بریس دشتیاری واقع در ۶۰ کیلومتری چابهار رسیدند و مورد استقبال مسئولان حوزه شیلات و خانواده‌هایشان قرار گرفتند.

به گزارش اس.بی پرس، عطاالله رئیسی اظهار داشت: سرنشینان این ۲ شناور در مسیر طوفان و در عمق دریای عمان بودند که با راهنمایی و برقراری ارتباط رادیویی به مسیر امنی و به دور از طوفان راهنمایی شدند و در آنجا صبر کردند تا طوفان فروکش کند و بعد به سمت سواحل مکران حرکت کردند.

وی بیان کرد: متأسفانه در طوفان شاهین پنج صیاد مفقودشده بود که پیکر دو نفر از آن‌ها پیداشده و علاوه بر خسارت جانی همچنین بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان به زیرساخت‌های شیلات خسارت واردشده است.

او با بیان اینکه در جریان طوفان چرخند حاره‌ای شاهین که در روزهای ٩ تا ١١ مهرماه در سواحل مکران اتفاق افتاد خسارت جانی و مالی واردشده است، خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت وارده به حوزه شیلات در شبکه برق‌رسانی به اسکله‌های صیادی، جاده دسترسی، موج‌شکن و دیوار حفاظتی و حوضچه‌های اسکله‌های صیادی در شهرستان‌های کنارک، دشتیاری، چابهار و زرآباد است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان از تلاش‌های مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم، صیادان و همچنین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان قدردانی کرد و افزود: مرکز جست‌وجو و نجات بندر چابهار برای تعیین مسیر شناورها و نجات یافتن آن‌ها از طوفان و تعیین مکان امن نهایت همکاری را داشته‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha