خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11932
۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۷:۳۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:

روستاییان و عشایر نقش مهمی در رشد اقتصادی دارند

روستاییان و عشایر نقش مهمی در رشد اقتصادی دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه و ترویج فرهنگ روستایی با تأکید بر نقش روستاییان و عشایر غیور به‌ویژه درزمینهٔ توسعه و رشد اقتصادی، زمینه‌ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود است.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد جهاندیده همراه با گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر اظهار داشت: توسعه و رشد اقتصادی روستاییان و عشایر، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: امروزه رسیدن به توسعه روستایی، ضرورت توجه به روستاها و ارتقای بخش کشاورزی و فعالیت‌های وابسته به آن در کنار مرتفع کردن مسائل و چالش‌های موجود در این حوزه، به‌ویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده، اهمیت دوچندان یافته و روستاییان و عشایر گران‌قدر نقش برجسته‌ای در تحقق این شعار و بالندگی کشور عزیزمان بر عهده دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان باوجود سکونت بیش از نیمی از جمعیت خود در مناطق روستایی و عشایری، ظرفیت والا و ممتازی ازاین‌جهت دارد.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات اصلی توسعه جوامع، برقراری عدالت بیمه‌ای است گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به‌عنوان یکی از دستگاه‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته در استان بخش عمده‌ای از جامعه هدف را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.

جهاندیده اظهار امیدواری کرد که با همراهی قشر سخت‌کوش و اثرگذار روستایی و عشایری، این قشر مهم و عزیز به جایگاه اصلی خود برسند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha