خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11940
۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۱:۴۵

ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای در سیستان و بلوچستان به ٧٠ هزار تن رسید

ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای در سیستان و بلوچستان به ٧٠ هزار تن رسید
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای در این استان به ٧٠ هزار تن رسید، گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای برای ارتقا و امنیت غذایی و تولید محصولات راهبردی کشاورزی است.

به گزارش اس.بی پرس، امان الله طوقی اظهار کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای در جهت ارتقا و امنیت غذایی و تولید محصولات راهبردی کشاورزی و همچنین، کاهش یا قطع وابستگی بسیاری از محصولات کشاورزی به خارج از کشور بوده و راهکاری مناسب برای مقابله با خشک‌سالی و استفاده بهینه از منابع آب‌وخاک به شمار می‌رود.

وی افزود: خوشبختانه توسعه گلخانه‌ها در سیستان و بلوچستان روند رو به رشدی داشته و طی سال‌های اخیر از ٢۵١ هکتار با تولید ۵٠ هزار تن به ٣۵٠ هکتار و تولید ٧٠ هزار تن رسیده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال حدود ۶٠ درصد فضای گلخانه‌ای در سطح استان به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص‌یافته است.

طوقی گوجه‌فرنگی، خیار، بادمجان، فلفل و سبزیجات برگی را عمده محصولات تولیدی گلخانه‌های استان برشمرد که روانه بازار مصرف داخل و خارج از کشور می‌شود.

وی از توسعه گلخانه‌ها در منطقه مکران خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ٧ هزار متر فضای گلخانه‌ای جدید و مدرن در این منطقه برای تولید میوه‌های گرمسیری و محصولات گلخانه‌ای در دست اجراست.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha