خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11947
۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۲:۴۷
معین‌الدین سعیدی نماینده مجلس؛

افزایش مدارس شبانه‌روزی در جنوب سیستان و بلوچستان مورد تأکید است

افزایش مدارس شبانه‌روزی در جنوب سیستان و بلوچستان مورد تأکید است
معین‌الدین سعیدی نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، زرآباد، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مدارس شبانه‌روزی در جنوب سیستان و بلوچستان مورد تأکید است و خوشبختانه مدیران وزارت آموزش‌وپرورش هم نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی روز جمعه در آیین تجلیل از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری بخش پیر سهراب جنوب سیستان و بلوچستان که با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد اظهار داشت: با تدبیر سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش و نوع نگاهی که در بحث خدمت به مردم دارند حتی اگر وی یک روز هم در سمت سرپرستی این وزارتخانه باشد باید از ظرفیت و نوع نگاهشان نسبت به کاهش مشکلات آموزشی جنوب سیستان و بلوچستان بهره‌مند شد.

وی با اشاره به فاصله شاخص‌های آموزشی جنوب سیستان و بلوچستان نسبت به مرکز استان تصریح کرد: امروز سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش تأکید ویژه‌ای نسبت به ایجاد و افزایش مدارس شبانه‌روزی داشت و ماهم اگر می‌خواهیم به اهداف مبتنی بر سند تحول بنیادین برسیم هیچ راهی نداریم جز اینکه در بحث افزایش مدارس شبانه‌روزی تلاش و همت زیادی داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به موضوع معلم‌های خرید خدمات اظهار داشت: معلم‌های خرید خدمات گاهاً نسبت به بسیاری از معلمان پیمانی و رسمی، دغدغه بیشتری نسبت به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان دارند و شاید بیشتر از سایر همکارانشان برای آموزش فرزندانمان وقت می‌گذارند اما با توجه به نوع قراردادی که با این عزیزان منعقد می‌شود، شأن و منزلت حرفه‌ای آن‌ها زیر سؤال رفته است.

سعیدی اضافه کرد: معلمان خرید خدمات به لحاظ موضوعات شغلی مشکلات متعددی دارند و مشخصاً از مدیران منطقه آزاد چابهار که با نوع نگاهشان سعی در زدودن آن فنس‌های فکری و فیزیکی که بین مردم وجود داشت دارند قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: از مجمع خیران مدرسه‌ساز و همه بزرگوارانی که دل در گرو پیشرفت دشتیاری دارند سپاسگزارم و در آخر یاد و خاطره عزیزی را گرامی می‌دارم، یادِ شادروان علیمرادی را که با دشتیاری زیست و با دشتیاری رفت.

زنده‌یاد «حسین علیمرادی» متولد خرداد ۱۳۷۴ در تهران مؤسس خیریه مردم‌نهاد (دست یاری به دشتیاری) بود که قصد داشت برای دانش‌آموزان جنوب سیستان و بلوچستان ۳۴۰ مدرسه بسازد، اگرچه دست اجل مهلت ماندن حسین را نداد اما به همت و اراده و نگاه خیرخواهانه خانواده وی این راه پرفروغ ادامه دارد و با مشارکت مجموعه‌ای از انسان‌های خیّر که در این موسسه مشارکت و فعالیت دارند، هرچند وقت یک‌بار، شاهد افتتاح پروژه‌های آموزشی در این خطه هستیم.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش صبح امروز با استقبال معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، حمید الدین یوسفی فرماندار کنارک، سعیدی نماینده مردم در مجلس، رخشانی مدیرکل آموزش‌وپرورش، عبدالرحیم کُردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و جمعی از مسئولان به‌منظور افتتاح طرح‌های آموزشی و مدارس خیرساز وارد فرودگاه بندر کنارک شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha