خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11949
۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۳:۰۱
به همت اداره کل تعزیرات حکومتی صورت گرفت؛

توزیع بسته‌های کمک مؤمنانه در روستاهای دورافتاده سیستان و بلوچستان

توزیع بسته‌های کمک مؤمنانه در روستاهای دورافتاده سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از توزیع بسته‌های کمک معیشتی به خانواده‌های نیازمند در روستاهای دورافتاده استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نتایج تلخ و اقتصادی ناشی از بحران کرونا و فشارها و تحریم‌های دولت جنایتکار آمریکا علیه ملت ایران مسئله احسان و نیکوکاری از مسائل بسیار ضروری جامعه کنونی است.

وی تصریح کرد: به جهت اهمیت داشتن احسان در روابط اجتماعی، قرآن کریم ۱۹۴ بار در آیات متعدد به موضوع احسان و مشتقات آن سفارش کرده است که همچنان رسول مهربانی‌ها فرموده است: «الْخلقُ عِیالُ الله فَاحبُّ الْخلق الی الله من نَفَع عیالَ الله و ادْخل علی اهل‌بیت سُرُوراً» مردم به‌منزله عیال خداوند می‌‏باشند، دوست‌داشتنی‌ترین خلق پیش خدا کسی است که به مردم نفع برساند یا خانواده‏‌ای را خوشحال کند یا با برادر مسلمانش به خاطر برآوردن حاجتش راه برود، این عمل از اعتکاف دو ماه در مسجدالحرام بهتر است، در همین راستا به یاری دستان بخشنده و پر مهر پرسنل این اداره کل به مناسبت شهادت امام رئوف علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام برای کمک به طبقه ضعیف جامعه تعداد قابل‌توجهی بسته حمایتی غذایی شامل: برنج، ماکارونی، رب، روغن و سویا تهیه شد.

حیدر میرزایی بیان داشت: به کمک رؤسای ادارات تعزیرات حکومتی در شهرستان‌های تابعه این اقلام پس از شناسایی افراد مستحق در روستاهای دورافتاده سیستان و بلوچستان تقسیم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خاطرنشان کرد: احسان که همان انجام دادن کار نیک است، همیشه مطلوب و محبوب بوده و وجود آن، همزاد وجود آدمی است، احسان و نیکوکاری، مستحبی است که هزار واجب در آن قرار دارد، نعمت‌هایی که خداوند به ما عطا فرمودند گوناگون است و باید در برابر آن‌ها شکرگزار بود. لازم است در مقابل هر نعمتی، شکر متناسب با آن را انجام داد، هرکسی در هر منصب و جایگاه و پستی قرار دارد باید وظیفه شکر گذاری خود را با خدمت به خلق تعریف نماید از همین حیث با برنامه‌ریزی‌های بیشتر در تلاشیم که دفعات انجام این امر خداپسندانه بیشتر و بیشتر شود که این شادمانی و حس خوب را به دیگر ترجمان‌ها هدیه می‌دهیم و خوشحال می‌شویم در کنار ما در راه کمک به مردم مظلوم و ولایتمدار استان سیستان و بلوچستان هم‌قدم شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha