خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11958
۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۵۹
با حکم دیوان عدالت اداری؛

ممنوعیت شرکت پزشک سربازها در آزمون دستیاری لغو شد

ممنوعیت شرکت پزشک سربازها در آزمون دستیاری لغو شد
دیوان عدالت اداری با صدور حکمی ممنوعیت شرکت سربازها در چهل و نهمین آزمون دستیار تخصصی را لغو کرد.

به گزارش اس.بی پرس، بر اساس رأی دیوان عدالت اداری، دانشجویان و هنرجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اگر در حین تحصیل به سن خدمت وظیفه عمومی برسند تا زمانی که به تحصیلات خود ادامه می‌دهند از اعزام به خدمت زیر پرچم معاف خواهند بود.

در بخشی از رأی دیوان آمده است: در تبصره ۲ ماده ۳۵ قانون نظام‌وظیفه عمومی نیز تصریح‌شده است که ترخیص کارکنان وظیفه بدون غیبت اولیه در حین خدمت، جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر جز در زمان‌های اضطراری و جنگ بلامانع است.

همچنین رئیس سازمان نظام‌وظیفه عمومی ناجا بر این موضوع تأکید دارد که ادامه تحصیل کارکنان وظیفه بدون غیبت اولیه در حین خدمت درصورتی‌که بیش از یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل آن‌ها از مقطع قبلی سپری‌شده باشد، بلامانع است.

بنابراین با توجه به اینکه در قانون ممنوعیتی جهت شرکت داوطلبان مشمول، از حیث وضعیت نظام‌وظیفه در آزمون پیش‌بینی‌نشده و اطلاعیه مورد اعتراض خارج داوطلبان مشمول، از حدود اختیارات مقام واضع بوده و مداخله در وظایفی را که قانون‌گذار و ستاد کل نیروهای مسلح تلقی می‌شود، لذا امکان پذیرش خواسته مطروح وجود دارد.

در ادامه حکم دیوان عدالت اداری آمده است: «با استناد به موارد یک، ۱۰ و ۱۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری حکم رفع اثر از سوء تصمیمات طرف شکایت مبنی بر ممنوعیت از شرکت در آزمون دوره ۴۹ دستیار تخصصی صادر و اعلام می‌شود».

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha