خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11974
۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۹:۳۰
فرماندار زرآباد:

عرضه نان بی‌کیفیت به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست

عرضه نان بی‌کیفیت به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست
فرماندار زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: عرضه نان بی‌کیفیت به مردم به‌هیچ‌وجه قابل‌پذیرش نیست و اعضای کارگروه باید بازرسی و نظارت مستمری بر عملکرد نانوایی‌های سطح شهرستان داشته باشند.

به گزارش اس.بی پرس، نعمت‌الله نجاری روز شنبه در جلسه شورای آرد و نان زرآباد، اظهار داشت: با توجه به کیفیت پایین نان در این شهرستان اداره صمت نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش خبازان در خصوص پخت نان، خمیرگیری و نحوه استفاده از دستگاه پخت نان هر چه سریع‌تر اقدام کند.

وی افزود: با توجه به اینکه کاشت محصولات خارج از فصل در زرآباد شروع‌شده و چهار هزار نفر از شهرستان‌های دیگر در باغات کشاورزی منطقه مشغول به فعالیت هستند لازم است سهمیه جداگانه برای کشاورزی و صیادی زرآباد در نظر گرفته شود.

فرماندار زرآباد با اشاره به بُعد مسافت این شهرستان با مرکز استان، ادامه داد: نبود ماشین حمل برای آرد غیرقابل‌پذیرش است و تعاون روستایی در این خصوص ورود جدی داشته باشد.

وی بیان کرد: ایجاد یک مجتمع صنعتی نان نیاز مبرم شهرستان جدید التاسیس زرآباد است و اداره صمت نسبت به راه‌اندازی این مجتمع اقدام کند.

نجاری خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری جلسات متعدد و منظم شورای آرد و نان و نظارت دقیق بتوانیم یکی از خواسته‌های به‌حق مردم که همان بهبود کیفیت نان است را با کمک یکدیگر بالا ببریم.

لازم به ذکر است، در این نشست مقرر شد، گشت مشترک نظارتی با حضور نمایندگان کارگروه آرد و نان شهرستان (فرماندار، صمت، مرکز بهداشت، اتحادیه آرد ونان، غله و خدمات بازرگانی) به‌منظور نظارت بر نحوه پخت نان، کیفیت پخت، رعایت وزن و قیمت مصوب، رعایت مسائل بهداشتی و ارائه گزارش در جلسه بعد آرد نان، برگزاری دوره آموزشی پخت نان و رعایت مسائل بهداشتی توسط فنی و حرفه‌ای با پیگیری اتحادیه آرد ونان، نصب تابلوی متحدالشکل مشخصات نانوایی در سر درب نانوایی‌ها و استفاده از آب بهداشتی توسط خبازان انجام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha