خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11976
۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۹:۴۳
استاندار:

۱۰۰ هزار دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی علیه کرونا واکسینه شدند

۱۰۰ هزار دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی علیه کرونا واکسینه شدند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال این استان تاکنون علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: در شهرستان‌های بزرگ با همکاری فرمانداران و مدیران آموزش‌وپرورش حداقل ۲ مدرسه برای واکسیناسیون دانش آموزان تجهیز شود تا با همت مضاعف کار واکسیناسیون دانش آموزان طی یک هفته به اتمام برسد.

 وی بیان کرد: ازآنجایی‌که رغبت و استقبال از واکسیناسیون در محل تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتر است، لذا در دانشگاه‌های استان نیز مشابه آموزش‌وپرورش هر دانشگاه حداقل یک مکان را به‌منظور واکسیناسیون دانشجویان اختصاص دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: فرهنگ‌سازی و تولید محتوا برای ترغیب و تشویق مردم جهت واکسیناسیون بایستی با اولویت در دستور کار دستگاه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی به‌ویژه صداوسیمای استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: عادی انگاری بیماری و عدم رعایت پروتکل‌ها آسیب‌زا و خطرناک است؛ لذا انتظار می‌رود اقشار تحصیل‌کرده و فرهیخته جامعه با یادآوری مخاطرات این بیماری، موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون را برای آحاد مردم تبیین کنند.

مدرس خیابانی بر ترغیب و تشویق اقشار مختلف مردم توسط نخبگان، متنفذین، علما و صاحبان تریبون تأکید کرد.

وی ادامه داد: ازآنجایی‌که اصناف جزو گروه‌های پر تماس با مردم هستند و مردم برای تأمین ارزاق و معیشت خود با آنان مواجهه مستقیم دارند، واکسیناسیون کامل این گروه از جامعه ضرورت دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: با توجه به مدت‌زمان اندک باقی‌مانده تا سرمای هوا و امکان بروز بیشتر این بیماری، کمیته‌های شهرستانی ستاد کرونا به‌صورت متناظر با ستاد استانی توسط فرمانداری‌ها تشکیل شود تا با همکاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دستگاه‌هایی که امکانات خودرویی و لجستیکی بیشتری دارند، کار واکسیناسیون حداکثری با موفقیت انجام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha