خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11980
۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۱:۱۸

آقایان نماینده! شما فقط به وظایف خود عمل کنید/نقدی به گزارش عملکردهای بدون نتیجه‌ی نمایندگان سیستان و بلوچستان (ویدئو)

آقایان نماینده! شما فقط به وظایف خود عمل کنید/نقدی به گزارش عملکردهای بدون نتیجه‌ی نمایندگان سیستان و بلوچستان (ویدئو)
دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در حالی می‌گوید کم‌کاری مسئولان دولتی باعث شده است کارهای آن‌ها را انجام دهد و از آن‌طرف خود باافتخار همه فعالیت‌های خارج از وظایف خود را به نام زده و آنچه به مردم می‌رسد از نتیجه‌ی این گزارش عملکرد‌ها تقریباً هیچ است.

به گزارش اس.بی پرس، روز گذشته جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران شمال استان سیستان و بلوچستان با دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز برگزار شد.

طی این جلسه اگرچه دهمرده برای مسائل مختلف ازجمله رسیدن به آب و اشتغال پایدار، آب و فاضلاب، گردشگری و موضوعات جاده ایی از اقدامات خود یاد کرد اما در انتها به اینکه انجام این فعالیت‌ها خارج از حوزه وظایف او به‌عنوان نماینده است اشاره کرد و گفت: کم‌کاری استانداری و سایر ارگان‌ها تاکنون باعث شده است پیگیری برخی مسائل را من انجام دهم درصورتی‌که اگر دولتمردان به وظایف خود عمل کنند نیاز به ورود نماینده به مسائل اجرایی نخواهد بود.

دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در حالی می‌گوید کم‌کاری مسئولان دولتی باعث شده است کارهای آن‌ها را انجام دهد و از آن‌طرف خود باافتخار همه فعالیت‌های خارج از وظایف خود را به نام زده و آنچه به مردم می‌رسد از نتیجه‌ی این گزارش عملکرد‌ها تقریباً هیچ است.

بخشی از نقدهای واردشده به عملکرد نماینده سیستان در ویدئوی زیر قابل‌مشاهده است:

 

 

 

تقسیم استان پیگیری خواهد شد

حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم سیستان روز گذشته در نشست خبری با حضور خبرنگاران سیستان در پاسخ به سؤال مطرح‌شده در خصوص تقسیم استان سیستان و بلوچستان چنین گفت: یکی از راه‌های رسیدگی بهتر به وضعیت استان پهناور سیستان و بلوچستان تقسیم استان می‌باشد، برای این منظور طرح تقسیم استان به چهار استان را به‌صورت کارشناسی شده در کمیسیون‌های مربوطه ارائه کرده‌ایم و مورد موافقت کمیسیون‌های تخصصی نیز قرارگرفته است، برخی ابتدا مخالفت‌ می‌کردند، اما با ادله کافی بسیاری از مخالفین را نیز به جمع موافقین کشاندیم.

نماینده مردم سیستان در انتها افزود: گاهاً شاهد کارشکنی‌هایی توسط عده‌ای که منافعشان را تقسیم استان پهناور سیستان و بلوچستان به خطر می‌اندازد هستیم، اما به‌صورت کاملاً علمی و کارشناسی شده از طرح دفاع کرده‌ایم و ان‌شاءالله به‌زودی نیز در مجلس یازدهم به رأی گذاشته می‌شود و رأی هم خواهد آورد تا این طرح نیز در کنار چاه‌های ژرف، طرح انتقال آب و بسیاری از طرح‌های در دست پیگیری زمینه توسعه هرچه سریع‌تر سیستان را فراهم آورد.

 

به حقابه راضی نمی‌شویم/پاسخ شایعات درباره چاه ژرف را از من بخواهید

وی با اشاره به اینکه استخراج آب ژرف، انتقال آب از دریای عمان، جلوگیری از تبخیر آب چاه نیمه‌ها و پیگیری حق آبه هامون از مهم‌ترین اهداف برای تأمین آب موردنیاز منطقه است گفت: برای حق آبه تالاب هامون از افغانستان دیگر به ۱۲۰ میلیون مترمکعب راضی نخواهیم بود.

دهمرده بیان کرد: در برآورد اولیه برای آب‌های ژرف نیز پیش‌بینی‌شده است که ۲ هزار میلیارد آب از این چاه‌ها برداشت شود، همچنین تعداد ۱۰۰ چاه ژرف در سیستان جانمایی شده است که با حفر این تعداد چاه این پروژه تکمیل می‌شود.

وی اظهار کرد: وابستگی به رودخانه هامون خطا است و هر فردی که مردم را به این سمت‌وسو سوق دهد سیستان فروشی کرده است، ما باید کاری کنیم که زیر بار منت افغان‌ها نباشیم.

نماینده مردم سیستان ادامه داد: لایه به لایه آب‌های ژرف موردمطالعه قرارگرفته و تمام شایعات پیرامون آن رد شده است اینکه برخی‌ها می‌گویند با حفر این چاه‌ها زمین نشست خواهد کرد و یا باعث کمبود آب‌های زیرزمینی خواهد شد دروغ است چراکه دانش آب‌های ژرف در ایران تاکنون وجود نداشته و کسی نمی‌تواند در این رابطه ادعایی مطرح کند.

وی خاطرنشان کرد: آب‌های ژرف آبی جاری است که پس از برداشت بلافاصله جایگزین خواهد شد، سرچشمه این آب از کوه‌های هندوکش در کشور همسایه است و به گفته کارشناسان از آب شرب امروزی نیز بسیار جوان‌تر است.

دهمرده تصریح کرد: برخی‌ها نمی‌خواهند سیستان آباد شود و برای همین جلوی بسیاری از کارهای بزرگ چوب لای چرخ می‌گذارند آن‌ها انتظار دارند تا شرایط سیستان به‌گونه‌ای پیش برود که مردم این منطقه را ترک کنند.

وی گفت: بسیاری از این افراد حتی سیستانی‌هایی هستند که منافع خود و مال دنیا را به منافع مردم ترجیح داده‌اند.

 

گزارشگر: فاطمه شیرزایی

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha