خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11985
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۵۹
ادعای بی‌اساس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

اقدام‌های ایران بازگشت به برجام را دشوارتر می‌کند

اقدام‌های ایران بازگشت به برجام را دشوارتر می‌کند
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه واشنگتن فری بیکن با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی شده است که ایران تعهدات هسته‌ای خود را نقض می‌کند که این امر، امکان احیای برجام را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه «واشنگتن فری بیکن» با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی شده است که ایران تعهدات هسته‌ای خود را نقض می‌کند که این امر، امکان احیای برجام را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی مدعی شد که اقدام‌های ایران ازجمله ممانعت از دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به برخی تأسیسات هسته‌ای، بازگشت دولت آمریکا به برجام را دشوارتر خواهد کرد.

این سخنگو در ادامه ادعاهای خود افزود که ایران می‌گوید که خواستار بازگشت به راه‌حل دیپلماتیک است اما به اقدام‌هایی ادامه می‌دهد که احیای برجام را دشوارتر می‌کند.

وی گفت که همچنان از ایران می‌خواهیم که در سریع‌ترین زمان ممکن اجازه دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تأسیسات هسته‌ای را بدهد. ما به‌صراحت اعلام کرده‌ایم که آماده هستیم تا به‌سرعت در مورد بازگشت متقابل کامل به برجام به توافق برسیم و آن را اجرا کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha