خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11989
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۱۵

خسارت ۸۰ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

خسارت ۸۰ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: تجهیزات ایمنی جاده‌ای در محور‌های مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل در شش‌ماهه اول امسال بیش از ۸۰ میلیارد ریال خسارت برجا گذاشته است.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی و تابلو‌های هشداردهنده هزینه سنگینی را برای ایمن‌سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می‌کند، اظهار داشت: نصب تابلو‌ها و علائم هشداردهنده در جاده‌ها یکی از وظایف راهداران است که متأسفانه در هرماه آمار قابل‌توجهی از این علامت‌ها همچون نرده پل، پایه‌های مسیر نما، تابلو‌های اخطاری، انتظامی، اطلاعاتی، صفحه گارد ریل و چراغ‌های چشمک‌زن سولار با تمام متعلقات به سرقت می‌رود.

وی اظهار داشت: علائم جاده‌ای سرقت شده باقیمت‌های بسیار اندک فروخته می‌شود در حالیکه این اداره کل باید برای خرید و نصب مجدد آن‌ها هزینه‌های سنگینی را از محل اعتباراتی که می‌توانست درزمینهٔ بهسازی جاده‌های استان صرف شود متحمل می‌گردد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به اینکه نبود تابلو‌های مسیر نما و هشداردهنده در جاده‌ها رانندگان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بعضاً باعث بروز حوادث رانندگی می‌شود، این اداره کل سریعاً اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محور‌های مواصلاتی تحت پوشش می‌کند.

کرد افزود: پیگیری‌های زیادی به‌ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در جاده‌ها و تبعات نبود تابلو‌های هشداردهنده توسط این اداره کل تاکنون انجام‌شده است تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامعه باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به اینکه تعدادی از سارقان علائم ایمنی در محور‌های مواصلاتی استان با همکاری نیروی انتظامی در این مدت دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند، خاطرنشان کرد: از کاربران جاده‌ای و همچنین شهروندان گرامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خریدوفروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده‌ای، مراتب را فوراً به پلیس ۱۱۰ اطلاع، یا از طریق تماس با تلفن ۱۴۱ جهت رسیدگی فوری گزارش دهند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha