خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11990
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۲۰
استاندار:

نگرانی جدی از شیوع موج جدید بیماری کرونا وجود دارد

نگرانی جدی از شیوع موج جدید بیماری کرونا وجود دارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اصرار به تسریع و تعجیل در امر واکسیناسیون اقشار مختلف جامعه به این دلیل است که با شروع فصل سرما نگرانی جدی از شیوع موج جدید بیماری کرونا در کشور وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی «استاندار» در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: روند کاهشی ابتلا و بستری در برخی استان‌ها متوقف‌شده که این موضوع بسیار نگران‌کننده است و احتمال افزایش آمار ابتلا و بستری بیشتر است.

وی افزود: فرهنگ‌سازی و تولید محتوا برای ترغیب و تشویق مردم جهت واکسیناسیون بایستی با اولویت در دستور کار دستگاه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی به‌ویژه صداوسیمای استان قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: عادی انگاری بیماری و عدم رعایت پروتکل‌ها آسیب‌زا و خطرناک است؛ لذا انتظار می‌رود اقشار تحصیل‌کرده و فرهیخته جامعه با یادآوری مخاطرات این بیماری، موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون را برای آحاد مردم تبیین کنند.

مدرس خیابانی در ادامه بر ترغیب و تشویق اقشار مختلف مردم توسط نخبگان، متنفذین، علما و صاحبان تریبون تأکید کرد.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسینه شده‌اند، گفت: در شهرستان‌های بزرگ با همکاری فرمانداران و مدیران آموزش‌وپرورش حداقل دو مدرسه برای واکسیناسیون دانش آموزان تجهیز شود تا با همت مضاعف کار واکسیناسیون دانش آموزان ظرف مدت یک هفته به اتمام برسد.

وی گفت: ازآنجایی‌که رغبت و استقبال از واکسیناسیون در محل تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتر است، لذا در دانشگاه‌های استان نیز مشابه آموزش‌وپرورش هر دانشگاه حداقل یک مکان را به‌منظور واکسیناسیون دانشجویان اختصاص دهد.

استاندار در خصوص واکسیناسیون اصناف نیز بیان داشت: ازآنجایی‌که اصناف جزو گروه‌های پر تماس با مردم هستند و مردم برای تأمین ارزاق و معیشت خود با آنان مواجهه مستقیم دارند، واکسیناسیون کامل این گروه از جامعه ضرورت دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان تأکید کرد: با توجه به مدت‌زمان اندک باقیمانده تا سرمای هوا و امکان بروز بیشتر این بیماری، کمیته‌های شهرستانی ستاد کرونا به‌صورت متناظر با ستاد استانی توسط فرمانداری‌ها تشکیل شود تا با همکاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دستگاه‌هایی که امکانات خودرویی و لجستیکی بیشتری دارند، کار واکسیناسیون حداکثری با موفقیت انجام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha