خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12002
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۵۳

۱۱۱ هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است

۱۱۱ هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۱ هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم‌سازی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید خلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه ۱۱۱ هزار واحد مسکونی روستایی در سیستان و بلوچستان مقاوم‌سازی شده است، گفت: اقدامات و برنامه‌های این نهاد بر محور حمایت از روستائیان جهت ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها است.

سید خلیل منبتی اظهار کرد: ۵۰ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان در روستا‌ها ساکن هستند و بیش از ۱۱۱ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن مقاوم‌سازی شده‌اند که معادل ۴۱ درصد واحد‌های مسکونی روستایی در استان است و بنیاد مسکن استان با استفاده از تسهیلات ملی مسکن روستایی سعی در مقاوم‌سازی ۱۶۰ هزار واحد مسکن غیر مقاوم در سنوات آتی دارد.

وی ادامه داد: برای بیش از ۳ هزار روستای استان طرح هادی روستایی تهیه‌شده و در بیش از ۶۵۰ روستای سطح استان نیز حداقل یک مرحله از طرح هادی اجرایی شده است که این‌همه در جهت فراهم آوردن بستر توسعه اقتصادی و اجتماعی روستا‌های استان صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برای آن‌که همچنان صدای تولید در روستا‌ها شنیده شود، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی علاوه بر اقدامات عمرانی و پرداختن به کالبد روستا‌ها به موضوعاتی همچون طرح آبادانی و پیشرفت جامع روستا‌های تفتان، رونق روستا‌های هدف گردشگری و احیای بافت باارزش را در برنامه کاری خود قرار داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۱۱ هزار واحد مسکونی روستایی در سیستان و بلوچستان نیاز به مقاوم‌سازی دارد، گفت: اقدامات و برنامه‌های این نهاد بر محور حمایت از روستائیان جهت ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها است.

 

 

  انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha