خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12013
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۲:۵۰

نایب قهرمانی تیم کشتی فرنگی ایران/ ایران با ۴ طلا و ۲ برنز دوم شد/رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات

نایب قهرمانی تیم کشتی فرنگی ایران/ ایران با ۴ طلا و ۲ برنز دوم شد/رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات
در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در کشور نروژ، تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا و ۲ مدال برنز به‌عنوان نایب‌قهرمانی دست‌یافت.

به گزارش اس.بی پرس، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 15 تا 18 مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد که در پایان میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران در رده‌بندی تیمی نیز با کسب 146 امتیاز به‌عنوان نایب‌قهرمانی دست‌یافت. تیم‌های روسیه و آذربایجان به ترتیب با 152 و 107 امتیاز اول و سوم شدند.

 

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم: سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه با نتیجه 10 بر یک مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله یک‌چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 3 رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 7 بر صفر مغلوب گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی، مردانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر دنیز منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. دلخانی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر طالح مممدوف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 5 بر 4 از سد لری آبولادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست‌یافت.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم درحالی‌که 6 بر یک از تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن عقب بود با ضربه‌فنی و با نتیجه 6 بر 5 مقابل این حریف به پیروزی دست‌یافت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر حسرت جعفراف از آذربایجان را از پیش رو برداشت به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی سخت و حساس با نتیجه 6 بر 6 مقابل راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. گرایی در دیدار دریک کشتی حساب‌شده با نتیجه 5 بر 2 نظیر عبدالله یف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست‌یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر اولوو غنی زاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه 10 بر 6 مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر یک مقابل کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی مغلوب و پنجم شد.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 6 بر یک آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد به گلا بولکوادزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان را نیز با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی دست‌یافت و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار در یک مبارزه تماشایی با نتیجه 9 بر صفر تاماس لوای از مجارستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست‌یافت.

در وزن 82 کیلوگرم، پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه 3 بر یک از سد رادیک کولی اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. پشتام در این دیدار لازلو زابو دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست‌یافت.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول با نتیجه 3 بر 2 از سد میهایل برادو از مولداوی گذشت وی در دور بعد مقابل تورپال بیسلطان اف از دانمارک با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این ککشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی، طاهری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 آرتور سارگسیان قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 9 بر 1 گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست‌یافت و راهی دیدار فینال شد. ساروی در دیدار پایانی الکس زوکه از مجارستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست‌یافت.

در وزن 130 کیلوگرم علی‌اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر یک اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 2 بر یک از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یوسفی در این دیدار با نتیجه 5 بر یک زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

 

  انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

داغ های مجازی

از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری؛

بلیت ۵۸ میلیون تومانی اربعین تکذیب شد

17 نفر از شهدا کودک و 4 نفر نیز زن هستند

شهادت دومین دختر بچه فلسطینی در نوار غزه