خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12017
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۲۹

امکان بهره‌مندی ۱۴۶ روستا از نعمت آب شرب با تکمیل ۱۰ طرح در دست اجراست

امکان بهره‌مندی ۱۴۶ روستا از نعمت آب شرب با تکمیل ۱۰ طرح در دست اجراست
مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان از در دست اجرا بودن طرح‌های آب‌رسانی بزرگ و مهم در سطح شهرستان‌های حوزه سراوان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان از در دست اجرا بودن طرح‌های آب‌رسانی بزرگ و مهم در سطح شهرستان‌های حوزه سراوان خبر داد و گفت: آب‌رسانی به ۱۰۰ روستای سوران، ۳۱ روستای دشت سراوان، احداث مخزن و خطوط انتقال آسپیچ و احداث مخزن و خطوط انتقال و آب‌رسانی به شهرگشت ازجمله طرح‌های آب‌رسانی این شرکت است.

وی ادامه داد: همچنین پروژه‌های آب‌رسانی به مجتمع پسکوه، ناهوک، آسکان، کنت وکله اوکان، کهن ملا، آشار، کهن کهور، کهن جان محمد، زیارت و ده‌ها پروژه تک روستایی ازجمله طرح‌هایی است که در صورت اختصاص اعتبارات موردنیاز، در اولویت شرکت جهت تکمیل در سال ۱۴۰۰ قرار دارد.

قاسمی یکی از طرح‌های مهم و تأثیرگذار در منطقه را آب‌رسانی به شهر‌های سوران، مهرستان، هیدوچ و روستا‌های مسیر از سد ماشکید عنوان کرد و افزود: عملیات این طرح توسط شرکت آب منطقه‌ای استان در حال اجراست.

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان تأکید کرد: ازجمله طرح‌های ضروری و مهم در سراوان بزرگ با توجه به افت سطح آب زیرزمینی ناشی از خشک‌سالی‌های اخیر در منطقه شمس‌آباد، تکمیل احداث سد ماشکید سفلا و اجرای خط انتقال به سراوان و روستا‌های مسیر و استفاده از ظرفیت منابع آبی منطقه مرزی روتک (مک سوخته) است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha