خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12019
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۴۳

اعلام وصول بیش از هزار و 800 شکایت به سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان

اعلام وصول بیش از هزار و 800 شکایت به سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان
بازرس کل استان سیستان و بلوچستان گفت: تعداد افراد معرفی‌شده به مراجع قضایی و تخلفاتی 523 نفر و تعداد کل شکایات و اعلامات واصله مربوط به سامانه گزارشگران فساد و سامانه شکایات سازمان هزار و 844 فقره بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا شهریاری نژاد امروز هم‌زمان با سالروز تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، ضمن تبریک این روز فرخنده؛ به اهمیت موضوع نظارت و بازرسی از دیدگاه مدیریت اسلامی پرداخت و با اشاره به اصل 174 قانون اساسی، وظیفه اصلی سازمان بازرسی را نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین برشمرد.

وی همچنین اولویت عملکردی بازرسی کل را در دوره مدیریتی جدید، پیشگیری از بروز تخلف از طریق تقویت امر نظارت و ارائه پیشنهادهای اصلاحی دانست.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: مسبب بسیاری از تخلفات و جرائم، جهل به قوانین و مقررات است که انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌های اجرایی به این مهم توجه کنند

وی تعداد پرونده‌های تشکیل‌شده در سال گذشته را جمعاً 108 فقره شامل 77 موردی و 31 مورد برنامه‌ای اعلام کرد و گفت: تعداد گزارش‌های ارسالی به مبادی ذی‌ربط 268 فقره بوده که شامل 108 گزارش اصلاحی، 111 گزارش تخلفاتی، 44 گزارش کیفری 3 فقره گزارش ابطال مصوبه و 2 فقره گزارش استحضاری بوده است.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان گفت: تعداد افراد معرفی‌شده به مراجع قضایی و تخلفاتی در سال گذشته 523 نفر، تعداد کل شکایات و اعلامات واصله مربوط به سامانه گزارشگران فساد و سامانه شکایات سازمان هزار و 844 فقره و تعداد موارد رسیدگی شده هزار و 280 فقره بوده است.

وی میزان تخلفات مالی کشف‌شده را بالغ‌بر هزار و 146 میلیارد ریال، میزان وجوه برگشتی به بیت‌المال را بالغ‌بر 639 میلیارد ریال، جلوگیری از تخریب و رفع تصرف اراضی ملی را 344.6 هکتار عنوان کرد.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تعداد معاملات نظارت‌شده، 282 مورد تذکر ناظر سازمان به اعضای کمیسیون 81 مورد، درخواست لغو یا تجدید معامله 9 مورد، اصلاح اسناد 55 فقره مناقصه به ارزش هزار و 383 میلیارد ریال و کاهش هزینه به مبلغ 291 میلیارد ریال بوده است.

شهریاری نژاد ادامه داد: حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری در سطح استان با انجام بازدیدهای میدانی از کارخانجات و مراکز تولیدی و پیگیری مشکلات مبتلابه سرمایه‌گذاران؛ در این راستا از 25 واحد تولیدی بازدید به‌عمل‌آمده و جلسات متعددی در راستای حل مشکلات این واحدها برگزارشده است.

وی به استقرار و راه‌اندازی دفتر نمایندگی بازرسی در شهرستان چابهار در بهمن سال قبل اشاره کرد و گفت: امروز مقابله با فساد اولویت اصلی قوه قضاییه است که ما در سازمان بازرسی نیز تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق مردم و مقابله با مفسدان انجام خواهیم داد.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: اگر مطالبه گری در استان به حد مطلوب نرسد استان از رشد و توسعه عقب می‌ماند مردم باید شفافیت در دستگاه اجرایی را مطالبه و تصمیمات و عملکرد مسئولین را پیگیری کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha