خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12021
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۷
لرزش‌ها در خوزستان ادامه دارد؛

قلعه خواجه همچنان بر مدار زلزله/ ریزش دیوار در روستاها

قلعه خواجه همچنان بر مدار زلزله/ ریزش دیوار در روستاها
قلعه خواجه در استان خوزستان همچنان می‌لرزد و دیوارهای خانه‌های روستایی نیز در مقابل زلزله، توان مقابله ندارند و ریزش می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، بنا به اعلام مؤسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران در ساعت ۰۱:۲۲ دوشنبه ۱۹ مهر زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ از نوع mn در ۲۶ کیلومتری قلعه خواجه، خوزستان به وقوع پیوست.

این زمین‌لرزه در عمق ۷ کیلومتر زمین در ۲۶ کیلومتری قلعه خواجه، خوزستان، ۴۴ کیلومتری چلگرد، چهارمحال و بختیاری و ۵۵ کیلومتری مسجدسلیمان، خوزستان رخ داد که در شهرهای هم‌جوار نیز احساس شد.

همچنین در پی وقوع زلزله بامداد امروز در قلعه خواجه به چهار شهر خوزستان آماده‌باش اعلام شد.

اداره کل مدیریت بحران خوزستان در پی وقوع زمین‌لرزه بامداد دوشنبه در منطقه قلعه خواجه اندیکا به کلیه دستگاه‌های امدادی و عملیاتی استان و فرمانداری‌ها و رؤسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در شهرستان‌های اندیکا، مسجدسلیمان، لالی و ایذه اعلام آماده‌باش کرد.

طی گزارش‌های اولیه بر اثر این زلزله در بخش چلو شهرستان اندیکا ریزش دیوار چند باب منزل مسکونی روستایی و ترک‌خوردگی در دیوار منازل گزارش‌شده است.

این زمین‌لرزه در مقیاس ۴.۲ ریشتر در ساعت ۰۱:۲۲ دوشنبه و در عمق هفت کیلومتری به وقوع پیوست.

در چند روز گذشته زمین‌لرزه‌های متعددی در شمال استان خوزستان به‌ویژه شهرستان اندیکا رخ‌داده است که خسارت‌هایی برای ساکنان مناطق شهری و روستایی به همراه داشته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha