خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12027
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۱

خبر خوش برای کارکنان فاقد حق بیمه یا کسورات بازنشستگی آموزش‌وپرورش

خبر خوش برای کارکنان فاقد حق بیمه یا کسورات بازنشستگی آموزش‌وپرورش
وزارت آموزش‌وپرورش پیشنهاد کرده در صورت پرداخت حق بیمه یا کسورات بازنشستگی اعم از سهم دولت و مستخدم توسط کارکنان فاقد حق بیمه یا کسورات بازنشستگی سابقه خدمت آنان در چارچوب قوانین و مقررات موجود جزء سابقه خدمت دولتی محاسبه شود.

به گزارش اس.بی پرس، به‌موجب قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌وپرورش، قریب به ۸۵ هزار نیروی پیش‌دبستانی، حق‌التدریس غیرمستمر، آموزشیار نهضت سوادآموزی، آموزش‌دهنده مستمر نهضت سوادآموزی و خرید خدمات آموزشی که از سال ۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ با این وزارت به‌صورت حق‌الزحمه‌ای همکاری داشته‌اند، به استخدام پذیرفته خواهند شد.

ازآنجایی‌که این افراد غالباً دارای سنین بالا هستند، بدیهی است پس از استخدام، متقاضی احتساب سنوات خدمت در سال‌های همکاری خواهند بود. این در حالی است که قریب به‌اتفاق افراد یادشده فاقد پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی بوده و بعضاً فاقد سنوات خدمت تمام‌وقت می‌باشند و احتساب سابقه خدمت آنان برابر قانون ازجمله ماده (۱۰۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مقدور نیست.

لذا به‌منظور حل مشکل یادشده وعدم ایجاد بار مالی سنگین برای دولت، وزارت آموزش‌وپرورش پیشنهاد کرده در صورت پرداخت حق بیمه یا کسورات بازنشستگی اعم از سهم دولت و مستخدم توسط این افراد، سابقه خدمت آنان در چارچوب قوانین و مقررات موجود جزء سابقه خدمت دولتی محاسبه شود و در راستای اجرایی شدن پیشنهاد فوق، «لایحه الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌وپرورش مصوب سال ۱۳۹۷» را جهت بررسی و سیر مراحل قانونی در مجلس شورای اسلامی، به دولت ارائه کرده است.

گفتنی است پیشنهاد یادشده هم‌اکنون در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک مراحل بررسی و تصمیم‌گیری را طی می‌کند

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha