خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12028
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۱
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس:

۵۶۱ کلاس درس مهر امسال در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید

۵۶۱ کلاس درس مهر امسال در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: ۵۶۱ کلاس درس در قالب ۱۶۹ مدرسه هم‌زمان با سال تحصیلی جدید در این استان تحویل آموزش‌وپرورش شده است.

به گزارش اس.بی پرس، رضا سرحدی نیا اظهار داشت: برای ساخت این مدارس افزون بر یک هزار و ۶۰۹ میلیارد ریال اعتبار از سوی این اداره کل و خیران هزینه شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۷ هزار دانش‌آموز سیستان و بلوچستان با افتتاح مدارس ذکرشده از فضا و تجهیزات استاندارد بهره‌مند شدند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از توزیع بیش از ۱۲۰ هزار تجهیزات آموزشی و کمک‌آموزشی در بین مدارس استان طی ۲ سال اخیر خبر داد و افزود: تجهیزات آموزشی، کمک‌آموزشی، اداری، سرمایش و گرمایش استاندارد توزیع‌شده در استان شامل کولرگازی، اسپلیت، میز و نیکمت، هوشمند سازی، کامپیوتر، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، دستگاه کپی و پرینتر بوده که در راستای عدالت آموزشی توزیع‌شده است.

وی گفت: برای تأمین این تجهیزات بیش ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی این اداره کل هزینه شده است.

سرحدی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان باوجود همه اقدامات مطلوب انجام‌گرفته در مدرسه‌سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha