خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12039
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۵۹
فرماندار زرآباد:

علما و نخبگان برای تحصیل دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل تلاش کنند

علما و نخبگان برای تحصیل دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل تلاش کنند
فرماندار زرآباد گفت: نخبگان و علمای برای ورود دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل در این شهرستان با آموزش‌وپرورش همکاری لازم را داشته باشند و همه باید شرایط را برای تحصیل آنان در همه مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های استان و کشور فراهم کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، نعمت‌الله نجاری  فرماندار زرآباد  در اولین نشست کارگروه بانوان زرآباد،اظهار داشت: با توجه به استعداد بالای دانش آموزان دختر در این شهرستان قطعاً با ورود امکانات شاهد رشد و شکوفایی شهرستان جدید التاسیس زرآباد در همه زمینه‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: شهروندان، بانوان و دختران سرمایه اجتماعی شهرستان زرآباد هستند که لازم است در ابعاد مختلف وضعیت زنان بررسی شود.

فرماندار زرآباد افزود: سن‌ پایین ازدواج، بالا بودن نرخ بیکاری در حوزه زنان، کمبود سهم اشتغال زنان، نبود امکانات لازم، آسیب‌های مختلف از ازدواج‌هایی غیرقانونی با اتباع خارجی، کودک همسری، وضعیت تغذیه کودکان و ده ها مورد دیگر ‌بررسی، تحلیل و برنامه ارائه شود.

فرماندار زرآباد ادامه داد: بانوان نقش مهمی در توسعه، پیشرفت و پویایی جامعه دارند و در این میان بانوان زرآبادی از توانای بالای برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه بانوان در راه‌اندازی سمن‌ها در حوزه بانوان و خانواده تلاش کنند بیان کرد: کمیته‌های مختلف در حوزه بانوان و کارگاه‌های آموزشی فعال و خوشه‌های کسب‌وکار به‌ویژه برای زنان سرپرست خانوار و تشکیل بازارچه‌های محلی و ارائه تسهیلات و حمایت مالی از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام شود.

نجاری افزود: توسعه هر کشوری به نقش معلمان و نظام آموزشی آن بستگی دارد و هر چه معلمان نقش و اهمیت خود را بیشتر بدانند و توجه داشته باشند که چه تأثیری در ساختن آینده کشور و خلق رفاه و توسعه اقتصادی دارند حتماً از این فرصت بهتر استفاده خواهند کرد.

وی تصریح کرد: معلمان چراغ هدایت، پلی برای ارتباط انسان بوده، بوی فضیلت می‌دهند و قلبی سرشار از عشق و شفقت دارند بنابراین تلاش کنند.

فرماندار زرآباد خاطرنشان: توسعه این شهرستان بدون نقش‌آفرینی زنان امکان ندارد از سوی دیگر شرایط امروز به شکلی پیش می‌رود که پذیرش زنان و نقش آن‌ها در توسعه هر منطقه پررنگ‌تر شده است.

وی ادامه داد: زنان علاوه بر حضور در فعالیت‌های جامعه، مادر و همسر خانواده خود هستند و مادران نهاد اصلی خانواده اگر تربیت‌کننده خوبی باشند می‌توانند در آینده جامعه تأثیرگذار باشند.

رئیس شورای اسلامی زرآباد نیز در این نشت گفت: جایگاه زنان در اسلام ویژه بوده این نیز به خاطر نقش ممتاز بانوان در تربیت انسان‌ها است.

مولوی یونس نهنگی افزود: از تمام ظرفیت‌های شهرداری و شورای اسلامی زرآباد برای رفع مشکلات آموزشی دختران استفاده خواهیم کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha